Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, köprü ve otoyollardaki son fiyat artışlarının yıllık enflasyona etkisinin yaklaşık 0,05 puan ile sınırlı olacağını öngördüklerini belirterek, "Yıl sonu enflasyon hedefine ulaşmakta kararlıyız" dedi.

"YIL SONU ENFLASYON HEDEFİNE ULAŞMAKTA KARARLIYIZ"

Afrika Turizm Forumu, Mısır Turizm Bakanı’nın katılımıyla Şarm El-Şeyh'de başladı... Afrika Turizm Forumu, Mısır Turizm Bakanı’nın katılımıyla Şarm El-Şeyh'de başladı...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Köprü ve otoyollardaki son fiyat artışlarının yıllık enflasyona etkisinin yaklaşık 0,05 puan (taşımacılık maliyetleri kaynaklı tüm dolaylı etkiler dahil) ile sınırlı olacağını öngörüyoruz. Yıl sonu enflasyon hedefine ulaşmakta kararlıyız. Mali disiplini güçlendirmek için aldığımız kararlarda dezenflasyon hedefimizi göz önünde bulunduruyoruz. 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' ve önümüzdeki süreçte atacağımız diğer adımlarla maliye politikası olarak enflasyonla mücadeleye desteğimiz artarak devam edecek" ifadelerine yer verdi. 

Editör: Admin Admin