Milli motosikletçilerden Can Öncü, Endonezya'da düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nda kariyerinin ilk zaferine ulaşırken, Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadele eden Toprak Razgatlıoğlu ikinci, Dünya Supersport Şampiyonası'nda yer alan bir diğer isim Bahattin Sofuoğlu ise 9'uncu oldu.

BAHATTİN SOFUOĞLU 

Milli motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ikinci ayağına Endonezya'da çıktı. Can Öncü, Dünya Supersport Şampiyonası'nda kariyerinin ilk zaferine ulaşırken, Bahattin Sofuoğlu, damalı bayrağı 9'uncu sırada geçti. Şampiyonanın Endonezya'daki ikinci ayağında tüm turları lider tamamlayan Can Öncü, Kawasaki Puccetti takımıyla kariyerinin 65'inci yarışında ilk galibiyetinin sahibi oldu.

CAN ÖNCÜ 

CAN ÖNCÜ: "İNANILMAZ BİR YARIŞ VE GALİBİYET OLDU"

Yarışın ardından açıklama yapan Can Öncü, "Bugün inanılmazdı. En başından beri her turda elimden geldiğince zorlamayı düşünüyordum ve arkamda bir boşluk açıldığını gördüm. Ben de zorlamaya devam ettim. İnanılmaz bir yarış ve galibiyet oldu" dedi.

TOPRAK RAZGATLIOĞLU İKİNCİ OLDU

Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadale eden Toprak Rozgatlıoğlu, yarışı ikincilikle bitirdi. Yarışa pol pozisyonunda başlayan Razgatlıoğlu, ilk bölümde elinde tuttuğu liderlik sonrasında rakipleriyle kıyasıya mücadeleye girerek yarışı ikinci sırada tamamladı ve podyumdaki yerini aldı. 

Fenerbahçe, deplasmanda Alanyaspor'u 3-1 mağlup etti Fenerbahçe, deplasmanda Alanyaspor'u 3-1 mağlup etti

TOPRAK RAZGATLIOĞLU: "UMARIM 2023'ÜN İLK GALİBİYETİNİ ALIRIZ"

Yarışın kendisi için çok zor geçtiğini dile getiren Toprak Razgatlıoğlu ise "Kazanmak istiyordum ama sekiz turdan sonra lastiklerimdeki tutuş düştü. Yarın lastik seçimini iyileştirmemiz gerekiyor. Umarım 2023'ün ilk galibiyetini alırız" şeklinde konuştu.

Dünya Supersport Şampiyonası ve Dünya Superbike Şampiyonası'nda yarışlar yarın devam edecek.