Diplomatik kaynaklar: (ABD Genelkurmay Başkanı'nın Suriye’ye ziyaretine ilişkin ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün 'sadece ABD’li askerlerin ziyaret edildiği'ne yönelik açıklaması) ABD Büyükelçisi davet edildi, gereken uyarılar, mesajlar verildi. Büyükelçinin açıklaması ve daha sonra Bakanlık Sözcüsünün soruya verdiği cevapta da bunu söylüyorlar. Ama şu bir gerçek. Bu görüşüp-görüşmemesinden bağımsız olarak ABD’nin bu terör örgütüne yönelik desteği devam ediyor.

Dışişleri: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede, İstanbul Tahıl Anlaşması, Uluslararası Bağışçılar Konferansı’na yönelik çalışmalar ile 'Sıfır Atık' girişimi ele alınmıştır. Dışişleri: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede, İstanbul Tahıl Anlaşması, Uluslararası Bağışçılar Konferansı’na yönelik çalışmalar ile 'Sıfır Atık' girişimi ele alınmıştır.

Diplomatik kaynaklar: (Yarın Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın temsilcilerinin Brüksel'de yapacağı toplantı) Toplantıda mutabakat zaptının içindeki taahhütlerin İsveç ve Finlandiya tarafından yerine getirilip-getirilmediği madde-madde üzerinden geçilip görüşülecek. NATO 'işte şu yerine geldi, bu yerine geldi' diyor da, bunun öyle olmadığını Türkiye’ye gelen bazı konuklarımızdan da duyduk. Bunlar esas itibariyle yerine getirilmedi, bazı kanunlardaki değişiklik ve açıklamaların somut adıma dönüşmesi lazım.