Ukrayna Ulusal Polisi, Kakhovka barajının yıkılmasının ardından dün Herson’da tahliyelere başladı. Ukrayna İçişleri Bakanlığı da şu ana kadar 742 kişinin tahliyesinin tamamlandığını duyurdu.

'SU SEVİYESİ ÇOK HIZLI YÜKSELİYOR'

Ukrayna Ulusal Polisi’nden yapılan açıklamada, “Herson'un en tehlikeli bölgelerinden tahliyeler devam ediyor. Ruslar gece saatlerinde Kakhovka hidroelektrik santralinin barajını havaya uçurdu. İnsan olmayanlar tüm Ukraynalıları yok etmeyi amaçlayan başka bir terör eylemi gerçekleştirdi. Herson devriyeleri olay yerinde bulunmakta ve vatandaşların tahliyesine yardımcı olmakta, otobüslere eşlik etmekte ve olay yerinin güvenliğini sağlamaktadır. Su seviyesi çok hızlı bir şekilde yükseliyor” denildi.

UKRAYNA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: 742 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

BM Genel Komiseri Philippe Lazzarini: "Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu" BM Genel Komiseri Philippe Lazzarini: "Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu"

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, şu ana kadar 742 kişinin tahliyesinin tamamlandığını açıkladı. Bakanlık, bazı yolların sular altında kalması nedeniyle ulaşımda karmaşanın yaşandığını, bazı yerleşim yerlerine ulaşmayı imkansız hale getirdiğini bildirdi. Açıklamada, “Bu durum bazı yerleşim yerlerine ulaşımı imkansız hale getiriyor. Tahliye ekipleri başka yollar arıyor. Yaklaşık 80 yerleşim yeri potansiyel sel bölgesinde” denildi.

Editör: MURAT ÖZER