Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda 2 farklı noktada orman yangını çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda 2 farklı noktada orman yangını çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürüyor.Edremit ilçesi Kazdağı Milli Parkı sınırları içinde kalan kırsal Mehmetalan ve Ortaoba mahallelerinde saat 12.08’de orman yangını başladı. 2 farklı noktada çıkan yangına ilk müdahale, saat 12.20'de yapıldı. Bölgeye 1 söndürme helikopteri, 13 arazöz, 1 su ikmal aracı ve 2 dozer ile ekipler sevk edildi. Çevre illerden 3 helikopter ve arazöz de takviye olarak gönderildi. Söndürme çalışmaları, havadan ve karadan sürüyor. 

MSB: "Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ mensubu 6 kişi yakalandı" MSB: "Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ mensubu 6 kişi yakalandı"

KONTROL ALTINA ALINDI

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları’nda 2 farklı noktada saat 12.08'da çıkan orman yangını, ekiplerin 19 arazöz, 3 su ikmal aracı ve 3 dozer ile karadan, 3 helikopter ile havadan yaklaşık 3 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor. (DHA)