Rusya, Ukrayna’nın doğusundaki Kramatorsk kentini vurdu. Saldırıda 3’ü çocuk olmak üzere 8 kişi hayatını kaybederken, 56 kişi de yaralandı. Ukrayna Acil Durumlar Servisi ekipleri, saldırının düzenlendiği bölgede arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor.

Rusya’nın düzenlediği füze saldırısında restoran ve alışveriş merkezinin hedef olduğu duyuruldu. Ukrayna Acil Durumlar Servisi’nden yapılan açıklamada, “Enkazdan 8 kişinin (ikisi 2008 ve biri 2011 doğumlu olmak üzere 3 çocuk dahil) cesedi çıkarılmıştır. 56 kişi yaralanmıştır” denildi.

Enkazda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün Rus teröristler Kramatorsk'u da acımasızca bombaladı. Maalesef ölü ve yaralılar var. Yardım sağlanıyor. Rusya, yaptığı her şeyin sonucunda tek bir şeyi hak ediyor. Yenilgiyi ve tüm Rus katil ve teröristlere karşı adil ve yasal bir mahkemeyi” dedi.

Ukrayna’nın Kramatorsk kentinde restoran ve alışveriş merkezini hedef alan Rus saldırısında can kaybı 10’a yükseldi.

Yaralı sayısı 56 olarak açıklanırken 7 kişinin enkazdan kurtarıldığı duyuruldu.

Editör: MURAT ÖZER