Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde düzenlediği geleneksel “Yaz Partisi”, diplomatik çevrelerle iş ve sanat dünyasını bir araya getirdi. Pandemi nedeniyle üç yıl aradan sonra gerçekleşen davete ilgi büyüktü.

CHRİS GAUNT - KENAN POLEO

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ve BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE ev sahipliğinde gerçekleşen Yaz Partisi’nde, Birleşik Krallık Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahta çıkışının 70. Yılı vesilesiyle Platin Jübilesi de kutlandı.

MUSTAFA SÜZER, GÜLTEN - CHRİS GAUNT

BCCT Yaz Partisi’nde, küresel ve ulusal çapta sürdürülebilir kalkınmaya katkı sunmak ve bu konuda farkındalığa dikkat çekmek amacıyla İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ile işbirliği yapıldı.

ASLIGÜL ATASAGUN ÇEBİ

Müzikte Tayla Koray Orkestrası ve danslarda ise Nebi Birgi ve Dans Grubu ile renklenen davette çevreye duyarlı malzemeler kullanılmasına özen gösterildi.

EVİN ŞAŞMAZ - BİLGÜN DERELİ

Davet sırasında yaptığı konuşmada Kenan Poleo, Kraliçe 2. Elizabeth'in Platin Jübilesini konuklarla birlikte kutlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

MEHMET - EMEL GÜLTEKİN

Chris Gaunt, OBE ise geleneksel hale getirdikleri yaz partisinin verimli bir network platformu oluşturduğunu belirterek, bu davetlerde farkındalığı arttırıcı sosyal sorumluluk konularına dikkat çekmeye de özen gösterdiklerini vurguladı.

HAYDAR ALİ YILMAZ

Etkinlikte Ukraynalı sanatçıların eserleri sergilendi. Etkinlik sonrasında YGA (Young Guru Academy) kanalı ile satışa sunulan eserlerden elde edilen gelirin yarısı YGA'nın Ukraynalı Çocuklar Fonu'na bağışlanırken, diğer yarısı ile Ukraynalı sanatçıları destek  verilecek.

ALİ KARACAN

Ayrıca Gaunt tarafından bağışlanan iki sanat eseriyle bir yardım çekilişi yapıldı. Çekilişten elde edilen bağışlar YGA'nın Ukraynalı Çocuklar projesine tahsis edilecek.

UĞUR TALAYHAN

Davette yer alan bir diger sivil toplum kurulusu da Rehber Köpekler Derneği’ydi. Konuklarla bir araya gelen dernek temsilcileri, görme engellilere kılavuzluk yapan rehber köpeklerle ilgili farkındalığa katkı sağladı. 

MELTEM CUMBUL

BCCT Yaz Partisi; Gedik Yatırım, HSBC, Rolls-Royce, TBS (Tarabya British Schools), Vodafone, SedefGrup ve Shell’in katkılarıyla gerçekleşti.

JAMES - CANSEN BAŞARAN SYMES

Ayrıca Ant Yapı, Aktay, Alba, Aston Martin, Beko, Dof Robotics, Florence Nightingale, Dyson, Koçtaş, Vitabiotics, +1, CocaCola, AzÇok, ÇokÇok, Divan İstanbul, Conrad İstanbul Bosphorus, Hilton İstanbul Bosphorus, Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, The Ritz-Carlton İstanbul, Rixos Pera İstanbul, Swissotel The Bosphorus İstanbul destek verdiler.

KENAN DOĞULU - BEREN SAAT

TUĞBA ÖZTÜRK