Çin, Filipinler, Asya Uluslararası Barış Ödülleri Vakfı’ndan gazetecilik alanındaki ödül Sinem Yıldırım'a verildi.

20 senedir yazdığı köşe yazılarında kullandığı dil, insanlara şefkatli ve kapsayıcı yaklaşımları, insan ve toplumun yüksek yararını gözeten aktif faaliyetleri nedeniyle Manila'daki ödül töreninden davet alan Sinem Yıldırım, Asya Pasifik okyanusunda bu anlamda ilk kez Türk bayrağıdalgalandırmaktan gurur duyduğunu ifade ettiği yazısını köşesinde kaleme aldı.

Valizinde götürdügü Türk Bayrağını kendi elleriyle ütüleyip vakfın görevlilerine teslim ederken duygusal anlar yaşayan Sinem Yıldırım, bu barış ödüle layık görülmekten onur duyduğunu ifade etti. 

Vakfın önemli bir özelliği ise; her yıl görsel, işitsel sanatlar, eğitim, yaratıcılık, çevresel sorumluluk, tıp, gazetecilik, kamu hizmeti, bilim ve teknoloji, spor gibi tüm kategorilerinin tamamını doldurmayı tercih etmiyor oluşları. Bunun yerine gerçekten şerefiyle tanınan, bilinen; istenilen kriterlere tüm yaşamı ve kişiliği ile uyan; liyakate dayalı olarak hak eden bireylere ve kurumsal varlıklara veriliyor.

Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan boşandı; 'El ele adliyeye geldiler' Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan boşandı; 'El ele adliyeye geldiler'