Dünyaca ünlü piyanist Denis Matsuev, 9 Mayıs'ta İstanbul'da sevenleriyle buluşacak.

Mozart'tan Beethoven'a, Çaykovski'den Rachmaninoff'a, yüzyıllar ve coğrafyalarda klasik müziğin başyapıtları olan bestelerinden bir seçki sunacak olan sanatçı, Maslak Tim Show Center'da sahne alacak.

DENİS MATSUEV

Dünyaca ünlü balerin Petra Conti 'La Bayadere'de sahne aldı! Dünyaca ünlü balerin Petra Conti 'La Bayadere'de sahne aldı!

21. yüzyılın en seçkin piyanistlerinden biri olan Matsuev, örnek performansı için en büyük müzik eserlerinden oluşan bir program hazırladı

Denis Matsuev, 1998'de Moskova'da düzenlenen 11. Uluslararası Çaykovski Yarışması'ndaki mükemmel zaferinden bu yana uluslararası konser sahnesinde hızla yükselen bir yıldız haline geldi ve hızla neslinin en çok aranan piyanistlerinden biri oldu. Shostakovich Müzik Ödülü ve Rusya Federasyonu Edebiyat ve Sanat Devlet Ödülü sahibi Matsuev, dünyanın en prestijli ve efsanevi konser salonlarında yüzlerce resitalde yer aldı

Çaykovski Yarışması'nı kazanmasının ardından oldukça başarılı olan sanatçı, İsviçre'de Verbier Festivali ve Lucerne Müzik Festivali, İngiltere'de BBC Proms ve Edinburgh Uluslararası Festivali, Almanya'da Schleswig-Holstein, Rheingau, Festspielhaus Baden-Baden, Fransa'da Les Chorégies d'Orange ve Festival de la Rogue d'Anthéron, ABD'de Ravinia ve Hollywood Bowl, Polonya'da Chopin Festivali, İtalya'da Maggio Musicale Fiorentino ve Mito Festivali, İsviçre'de Montreux Festivali, Enescu Festivali Romanya'da, İsveç'te Baltık Denizi Festivali ve Rusya'da Beyaz Gecelerin Yıldızları Festivali gibi dünyaca ünlü müzik festivallerinin sık sık konuğu oluyor.