Yasemin Taciroğlu ve Ahmet Uras, Çırağan Sarayı’nın tarihi dokusunda unutulmaz bir düğün ile evlendiler.

 YASEMİN TACİROĞLU - AHMET URAS 

 YASEMİN TACİROĞLU VE AHMET URAS ÇIRAĞAN SARAYI'NDA EVLENDİ

Peysan ve Taciroğlu peynir markalarının sahibi iş insanı merhum Ali Zafer Taciroğlu ve Moda Tasarımcısı Nedret Taciroğlu’nun kendi gibi tasarımcı kızları Yasemin Taciroğlu ve Prof. Dr. Cihan Uras ile Dr. Yeşim Uras’ın oğulları, The Galliard Restoran zincirinin sahibi iş insanı Ahmet Uras ile 18 Ağustos günü Çırağan Sarayı’nda evlendi.

Tanışma hikayeleri üç yıl öncesine dayanan çift, tanıştıkları günkü gibi yine boğazda bir yaz gecesinde Çırağan Sarayı’nın büyülü atmosferinde hayatlarını birleştirdi.

ARZU SABANCI 

DERİN MERMERCİ 

Düğüne katılan davetliler arasında Arzu Sabancı, Derin Mermerci, Ezgi Eyüpoğlu, Emir Uyar, Sevim Uyar, Sema Doğan, Melisa Sabancı Tapan, Hande Erçel-Hakan Sabancı, İbrahim-Maya Bitargil, Eda-Ferhat Zamanpur, Begüm Kıroğlu,  Arzu-Murat Atabarut, Sennur Çiftçi, Serra Türker, Özge Özacar ve Rutkay Öziş vardı.

SEVİM UYAR 

Yasemin Taciroğlu ile Ahmet Uras’ın sarayın büyülü atmosferini İtalyan esintisi taşıyan çizgilerle birleştirdiği düğün iki farklı kültürün sentezini yansıtıyor.

SENNUR ÇİFTÇİ 

Lise ve yüksek öğrenimi İtalya da tamamlayan Yasemin Taciroğlu ve İtalyan sanat ve mutfak kültürlerine yakından ilgi duyan Ahmet Uras, İtalya’nın samimi Akdeniz gecelerini İstanbul Boğazı’na taşıma arzusuyla yola çıkarak bu anlamlı geceyi özel ve unutulmaz kılmayı amaçladı.

İtalyan saray bahçelerindeki bitki dokusunu yansıtmak istedikleri düğünde, tamamen beyaz renkte seçilen, aşk, tutku temsilcisi güller ve akasyalar, saygının ve zarafetin sembolü lisyantuslar ile romantizm ve evlilik habercisi ortancalar kullanıldı.

EMİR UYAR 

24 kişilik orkestra eşliğinde “Evet” diyen çift, yemek esnasında misafirlere İtalyan müzikleri ile canlı performans ziyafeti yaşatıp pastalarını kestikten sonra, canlı DJ performansları ile geceye devam ettiler.

YASEMİN TACİROĞLU GELİNLİĞİYLE BÜYÜLEDİ

Yasemin Taciroğlu’nun gelinliği kendisi ve annesinin ortak markası Nedo by Nedret Taciroğlu Couture tarafından hazırlandı. 35 metre Fransız danteli üzerine elde hazırlanan 27 bin adet ipek organza yapraklar aplike edilirken aynı zamanda kristal işlemelerle zenginleştirilmiş gelinlik tam sekiz ayda hazırlandı.

MELİSA SABANCI TAPAN 

Duvağı ise yine Fransız danteli üstüne puantiyelerle hazırlandı. Gelin Çiçeği de yurt dışından özel getirtilen yüz elli Müge çiçeği ile tasarımcı Yunus Karma tarafından hazırlandı.

HANDE ERÇEL - HAKAN SABANCI 

Ahmet Uras’ın damatlığı ise konsepte ve yaz akşamlarına uyum açısından beyaz ceket seçimi ile Beymen’den oldu.

İBRAHİM - MAYA BİTARGİL 

Düğün organizasyonu My Wedding Celebration tarafından hazırlanırken, fotoğraflar da Ayşe Kaya tarafından çekildi.

ARZU - MURAT ATABARUT 

Onur Kıral ve İrem Baltepe rüya gibi bir törenle evlendi Onur Kıral ve İrem Baltepe rüya gibi bir törenle evlendi

Editör: MURAT ÖZER