Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir"

YSK Başkanı Ahmet Yener, YSK önünde basın mensuplarına açıklama bulundu.

'SANDIKLARIN YÜZDE 51,2'Sİ AÇILDI'

Seçim verilerinin sisteme girilmesi ile ilgili saat 22.40 sıralarında açıklama yapan Yener, an itibarıyla yurt genelinde sandıkların yüzde 51,2'sinin açıldığını belirterek, "Şu an itibarıyla sandıkların yüzde 51,2'si açılmış durumdadır, veri akışı da devam etmektedir. Bu süreçte görev alan il, ilçe seçim kurulu başkanlarımıza, Yüksek Seçim Kurulu personeline, sandıklarda görevli olan kamu görevlilerine ve siyasi parti temsilcilerine şu ana kadar gerçekleştirmiş oldukları özverili çalışmalar için teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensuplarına da özverili çalışmanız için, bize gösterdiğiniz sabır için teşekkür ediyorum. Veri akışı devam etmektedir, şu ana kadar ki açıklanan sonuçların tüm siyasi partilerimize, adaylarımıza, Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum. Bugün son açıklamamız bu şekildedir, yarın gün içinde sonuçlara göre genel bir değerlendirme yapabiliriz" dedi.

Başkan Yener, seçime katılım oranıyla ilgili de, "Şu anda veri akışı devam ettiği için vereceğimiz rakam yanıltıcı olabilir, oranı gün içerisinde sizlerle paylaşabiliriz. Tekrar tüm vatandaşlarımıza, siyasi partilerimize sonuçların hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerine yer verdi. (DHA)

Editör: Admin Admin