Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün açıklamalarına ilişkin "Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirin ve terörizmle mücadelede somut adımlar atın" çağrısında bulundu.

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "ÜÇLÜ MUHTIRADAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZİ YERİNE GETİRİN"

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billstörm, Oslo'da düzenlenen NATO toplantısına ilişkin, Twitter üzerinden "Bugün Oslo'daki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda, üye devletler İsveç'in NATO üyeliğine güçlü desteğini gösterdi. Bu, İsveç'in NATO'ya girişini onaylama sürecine başlama konusunda Türkiye ve Macaristan'a, çok açık bir mesaj" açıklamasında bulundu.

"TERÖRİZMLE MÜCADELEDE SOMUT ADIMLAR ATIN"

İsveçli Bakanın açıklaması üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile mevkidaşına cevap verdi. Çavuşoğlu açıklamasında, terörizmle mücadelede somut adımlar atma çağırısında bulunarak "İsveçli dostlarımıza çok açık bir mesaj! Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirin ve terörizmle mücadelede somut adımlar atın. Diğer hususlar ancak o zaman hallolur" ifadelerine yer verdi. 

Editör: MURAT ÖZER