GATE Group'un Malta’daki kolu Gate.MT, İtalya’daki yan kuruluşu Gate Technology Italia SRL aracılığıyla VASP (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları) lisansı aldığını duyurdu. Bu lisansla birlikte Gate.MT, artık yerel yan kuruluşu aracılığıyla İtalyan müşterilerine kripto para birimi değişimi ve dönüşümleri, transferler, takas hizmetleri ve dijital cüzdan hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunabilecek.

Gate Group’un, son yıllarda şirketin güvenlik, şeffaflık ve mevzuat uyumluluğuna odaklanan küresel genişleme stratejisinin bir sonucu olarak uyumluluk ve iş geliştirme alanında önemli ilerleme kaydettiğini söyleyen Gate Group'un kurucusu ve CEO'su Dr. Lin Han, “Küresel dijital varlık düzenleme ortamının büyüdüğünü görüyoruz. Küresel stratejimizle uyumlu olarak, kullanıcıları koruyan, güvenli, adil ve dürüst uygulamalar sağlayan önlemleri benimsiyoruz. Bir teknoloji olarak, kripto para biriminin herkese fayda sağlama konusunda muazzam bir değeri ve potansiyeli var. Yeterli koruma önlemleri, bu teknolojinin ön planda kalmasını sağlamak için endüstri bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor" ifadelerine yer verdi.

Gate Group, almış olduğu bazı lisanslar hakkında şu bilgileri paylaştı:

Hong Kong: Dijital para birimleri saklama hizmetleri sağlamak için TCSP lisansı.

Cebelitarık: Dijital para birimleriyle ilgili komisyoncu/satıcı ve saklama hizmetleri sağlamak için DLT lisansı, hayırseverlik faaliyetlerinde bulunmak için Cebelitarık Yardım Komisyonu onayı.

Malta: Kripto para birimi değişimi, On-ramp and off-ramp ve saklama hizmetleri için Sınıf 4 Sanal Finansal Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı.

Litvanya: Dijital para birimi değişim operatörü ve saklayıcısı olarak hizmetlerin sağlanmasına olanak sağlayan VASP lisansı.

Dubai DMCC: Kripto para birimleriyle ilgili tescilli ticaret hizmetleri lisansı.

İtalya: Kripto para birimi değişimi ve cüzdan hizmetlerinin sağlanmasını sağlayan VASP lisansı.

TÜİK: "Ticaret satış hacmi yıllık yüzde 11,3 arttı" TÜİK: "Ticaret satış hacmi yıllık yüzde 11,3 arttı"

Bahamalar: Dijital varlık işine girmek, dijital varlıktan fiat para birimine geçiş yapmak, bir veya daha fazla dijital varlık değişimi sunmak ve dijital varlık transfer hizmetleri sunmak için SCB onayı.

Avustralya: VASP olarak AUSTRAC lisansı.”

Editör: Admin Admin