Beşiktaş Kulübü, Hollandalı yeni teknik direktörleri Giovanni van Bronckhorst için imza töreni düzenledi.

Ertuğrul Doğan: "Kulüp başkanlarının yüzde 90’ı mevcut yönetimden rahatsızdı" Ertuğrul Doğan: "Kulüp başkanlarının yüzde 90’ı mevcut yönetimden rahatsızdı"

Tüpraş Stadyumu Moda Merkezi'nde düzenlenen imza törenine Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, İkinci Başkan Hüseyin Yücel, Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, Yönetim Kurulu Danışmanı Bradley Howard Friedel ve kulüp yöneticileri katıldı.

Törende ilk olarak sözü alan Başkan Arat, "Beşiktaş JK olarak hedeflerimize ulaşmak ve taraftarlarımıza layık olmak için çok çalışıyoruz. Başarı yalnızca oyuncular performanslarıyla gelmiyor. Takımımızı yöneten, onları motive eden ve taktiksel olarak üst seviyeye taşıyan bir liderin varlığı çok önemli.

Giovanni van Bronckhorst futbolculuk ve teknik direktörlük kariyeriyle kendini kanıtlamış bir isim. Tanınan ve herkesin saygı duyduğu bir futbol insanıdır. Modern futbol anlayışıyla kendisinin bizim için en uygun isimlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Serdar Topraktepe teknik ekibimizde yer alacak.

Futbol A Takımımız, 1 Temmuz'da yeni sezon hazırlıklarına başlayacak ve 10-20 Temmuz tarihleri arasında Slovenya'da kamp yapacak. Eksiklerimizi görüp revizyon yapma şansımız olacak. Avrupa Ligi bizim için önemli bir kulvar. Hocamız bu kupada final gördü. Bizi bu kupaya en iyi şekilde hazırlayacağına inanıyoruz. Gio ile ocak ayında anlaşmak üzereydik ama olmadı. Kendisi o tarihten bu yana bizi yakından takip etti. Türkiye Kupası'nı kazandığımızda bizi tebrik etti. Türkiye Kupası'nın kazanılmasında emeği bulunan taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Transfer çalışmalarını titiz bir şekilde yürütüyoruz. Plan, sabır ve akılla ilerliyoruz. Prensiplerimiz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.

Stadımızda konserler yapıldı. Sahamızın yenileme çalışmalarına hemen başlıyoruz. Çatı için membran Fransa'dan yola çıktı. Siyah duvar için başvurumuzu yaptık. Spor Bakanlığı'na bu konuda ilk başvuruda bulunan kulüp biziz. BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki iki sahanın yenileme işlemleri bitmek üzere. Onur Göçmez, tesislerimizde gym alanı yaptı. Hüseyin Yücel ve Kaan Şakul transfer çalışmalarını ciddi şekilde yürütüyor."

Teknik direktör Giovanni van Bronckhorst da şu ifadeleri kullandı:

"Çok mutluyum. Çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Ne kadar büyük bir kulübe geldiğimi biliyorum. Taraftarlarımızla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Burada çok iyi karşılandım."

Yönetim Kurulu Danışmanı Bradley Howard Friedel ise, "Burada olmaktan çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş ailesini daha güçlü hale getirmek için geldim. Harika bir hocamız var. Transfer stratejisine destek olacağım. Global anlamda bir ağ oluşturacağız. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan her konuda çalışmaya geldim" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Arat, İkinci Başkan Hüseyin Yücel ve Teknik Direktör Giovanni van Bronckhorst sözleşme imzaladı. Daha sonra Arat, Hollandalı çalıştırıcıya özel olarak tasarlanan hediyeleri takdim etti.

Törende imzaların atılmasının ardından basın mensuplarının soruları da yanıtlandı.

Başkan Hasan Arat, transfer çalışmalarını özenle sürdürdüklerini vurgulayarak, "Hedefimizdeki herkesle görüşüyoruz. Sahamızın yenilenmesine başlanıyor. Çok güzel bir çatımız olacak. Tesislerdeki 2 sahanın değişimine de başlandı. Taraftarımıza ve genel kurulumuza sözümüz var. Beşiktaş'ın mefaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Çok travmatik bir sezon yaşadık. Bu travmadan kurtulup bir an önce kuvvetli bir takım planlama peşindeyiz. Taraftarımızın, Giovanni van Bronckhorst'un liderliğinde, kartalların uçmasına hazırlanması lazım" dedi.

Giovanni van Bronckhorst da, Siyah-beyazlı taraftarların gurur duyacağı güçlü bir takım oluşturacaklarını dile getirerek, "Beşiktaş'ta görev yapacağım için çok mutlu ve gururluyum. Beşiktaş'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Beşiktaş'ı başarılara ulaştırmak için elimden geleni yapacağım. Çok iyi karşılandım. Burada hızlı şekilde bir yapı oluşturabiliriz. Herkesin çok çalışması en önemli detay olacak. Mücadele edeceğiz. Zaferler için savaşan bir takımın mücadele etmesi lazım. Enerjim yüksek. En iyi takımı hazırlamaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Editör: Admin Admin