Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı:  “Hatay’a 3 ayda 3 okul sözümüzü tutmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başlattığımız eğitim seferberliği kapsamında görevimiz henüz bitmedi” dedi. 

SABANCI ARSUZ ORTAOKULU 

SABANCI VAKFI, "HATAY'A 3 AYDA 3 OKUL" SÖZÜNÜ TUTTU. OKULLARI AÇTI

ABD'nin 248'inci Bağımsızlık Günü için İzmir'de resepsiyon... ABD'nin 248'inci Bağımsızlık Günü için İzmir'de resepsiyon...

Depremin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana yoğun çalışmalar yürüten Sabancı Vakfı, afet bölgesindeki en yoğun öğrenci nüfusuna sahip Hatay’da 3. okulun açılışını da tamamladı. Bölgede eğitimin aksamaması için imkânlarını seferber eden Vakıf, “Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” sözü kapsamında çelik malzemeden inşa edilen Sabancı Arsuz Ortaokulu’nu açtı. 

Sabancı Vakfı, depremden en ağır hasarı alan illerden en yoğun öğrenci nüfusuna sahip Hatay’da üçüncü okulun açılışını da gerçekleştirdi. Vakfın çelik malzemeden inşa ettiği Sabancı Arsuz Ortaokulu, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak.

SABANCI ARSUZ ORTAOKULU 

Vakıf, başlattığı eğitim seferberliği kapsamında “Hatay’a 3 Ayda 3 Okul” sözü vermti. Çocukların ve öğretmenlerin okul ortamında buluşması, eğitimin kaldığı yerden devam etmesi için Reyhanlı ilçesinde Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Dörtyol ilçesindeki Sabancı Lassa Ortaokulu’nu 23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinde açtı. Üçüncü okul da Arsuz ilçesinde 21 Haziran’da Sabancı Arsuz Ortaokulu ile tamamlandı.

GÜLER SABANCI: "HATAY'DA 3 AYDA 3 OKUL SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ"

Deprem bölgesinde rekor sürede 3 okul açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Depremden etkilenen illerin yeniden ayağa kalkması, bölgenin iyileşmesi için tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede öncelikli konular arasında çocukların, gençlerin, öğretmenlerin tekrar okul ortamında bir araya gelmesi ve ülkemiz için çok önemli olan eğitimin aksamadan devam etmesi yer alıyor. Bu kapsamda da bölgedeki en yoğun öğrenci nüfusuna sahip olan Hatay’da 3 ayda 3 okul açacağımızın sözünü vermiştik. Bugün Arsuz’da açtığımız Sabancı Arsuz Ortaokulu’yla verdiğimiz sözü tutmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gerçek mutluluk ise çocukları, gençleri, öğretmenleri hep birlikte okul koridorlarında, sınıflarda, bahçelerde göreceğimiz gün yaşanacak. 3 okulumuz da önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak. Ancak görevimiz burada bitmedi. Eğitimin kesintisiz bir şekilde sürmesi için Cumhuriyetin 100. yılında var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu. 

Editör: MURAT ÖZER