AB Komisyonu, Macaristan’ın gayri resmi toplantılardaki temsil seviyesini düşürdü... AB Komisyonu, Macaristan’ın gayri resmi toplantılardaki temsil seviyesini düşürdü...

ABD’ye resmi ziyaret gerçekleştiren Hindistan Başbakanı Narendra Modi, dün Uluslararası Yoga Günü sebebiyle New York’taki Birleşmiş Milletler’in (BM) Genel Merkezi’nde toplu yoga etkinliğine katılarak 2 binden fazla kişiyle yoga yaptı.


BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, her yıl 21 Haziran’da kutlanan Uluslararası Yoga Günü sebebiyle “Bölünmüş bir dünyada yoga, dünya çapında güç, uyum ve barış kaynağı olan milyonlarca insanı birleştiriyor. Bu Yoga Günü'nde, bu birlik ruhunu kucaklayalım ve insanlar ile gezegen için daha iyi, daha uyumlu bir dünya inşa etmeye karar verelim” mesajını paylaştı.

Başbakan Modi, Genel Sekreter Guterres’e katıldığını ifade ederek New York’taki BM Genel Merkezi önünde bir konuşma yapıp 2 binden fazla kişiyle açık havada yoga yaptı.

BAŞKENTE GEÇEREK BIDEN İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Modi Yoga Günü sebebiyle sosyal medyadan “New York'ta ne muhteşem bir Yoga Günü programı! Tüm katılımcılar tarafından gösterilen enerji ve bağlılık için minnettarım. Bu, yoganın bizi sağlık, barış ve uyum arayışında nasıl birleştirdiğini gösterir” mesajını paylaştı. Modi, Yoga Günü’nde kendisine katılan New York Belediye Başkanı Eric Adams ve BM 77’inci Genel Kurul Başkanı Csaba Korösi’ye teşekkür etti.

New York kentinden başkent Washington’a geçen Başbakan Modi, ABD Başkanı Joe Biden ile eşi Jill Biden ile görüştü.

Editör: MURAT ÖZER