18. yüzyılda yaşamış ünlü İskoç şairlerinden Robert Burns, her yıl doğum gününde, şiirleri eşliğinde düzenlenen bir gecede  anıldı. Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) gelenekselleşen etkinliklerinden  biri olan “BurnsSupper”  Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo’ nun ev sahipliğinde BCCT Başkanı Chris Gaunt , eşi Gülten Süzer Gaunt eşliğinde gerçekleşti.

MEHMET GÜLTEKİN - EMEL GÜLTEKİN - KENAN POLEO - GÜLTEN SÜZER GAUNT - CHRIS GAUNT 

İskoç kültürünün yaşatıldığı geceye ve cemiyet dünyası ile diplomasi çevrelerinden birçok isim katıldı.  Gecede BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE, Burns’ün eserlerinden örnekler sunduğu açılış konuşmasında bu geleneksel İskoç kutlamasını kültür zenginliği ile bilinen İstanbul’da da  uzun yıllardır gerçekleştirmekten, mutluluk duyduklarını ifade etti.

MUSTAFA SÜZER 

Giderek popüler hale gelen bu yemekte geleneksel bir İskoç sosisi olan Haggis, tören ile davetlilere sunuldu. Ardında , İskoç müziği ve dansları ile gece renklendi.

BCCT'DEN İSTANBUL'DA İSKOÇ ŞAİR BURNS'ÜN ŞİİR GECECİSİ 

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası’nın (BCCT) gelenekselleşen etkinliklerinden olan “Burns’ Supper” daveti bu yıl yoğun bir katılımla gerçekleşti.

MARK RICHARDSON - EZGİ GÜMÜŞ - GÜRKAN GÜMÜŞ 

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo’nun ev sahipliğinde, konsolosluk binasında düzenlenen davete, BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE, eşi Gülten Süzer Gaunt ile birlikte eşlik etti. İskoç kültürünü yaşatan geceye iş ve cemiyet dünyası ile diplomasi çevrelerinden isimler katıldı.    

CANSEN BAŞARAN SYMES

Gecede BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE, Burns’ün eserlerinden örnekler sunduğu açılış konuşmasında bu geleneksel İskoç kutlamasını kültür zenginliği ile bilinen İstanbul’da da  uzun yıllardır gerçekleştirmekten, mutluluk duyduklarını ifade etti.

MEHMET - EMEL GÜLTEKİN 

18. yüzyılda yaşamış ünlü İskoç şairlerinden Robert Burns, her yıl doğum gününde, şiirleri eşliğinde düzenlenen bir gecede anılıyor. Giderek popüler hale gelen bu yemekte geleneksel bir İskoç sosisi olan Haggis, tören ile davetlilere sunuluyor. Sonrasında özel kostümleri içindeki davetliler, İskoç müziği ve dansları ile geceyi renklendiriyor.

NURDEMİZ TUNCER

Etkinlik, Dyson, Gedik Yatırım, Nev  Jewellery, Rolls-Royce, TBS, Aston Martin katkılarıyla gerçekleşti.

SELMAN AŞÇI - CAN AŞÇI 

Editör: MURAT ÖZER