Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini salı günü düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Gazze’nin kuzeyinde bir okulu hedef aldığını, 12 kişinin öldüğünü 22 kişinin de yaralandığını belirtti. Lazzarini, savaşın başından bu yana 190 tesisin vurulduğunu ya da hasar aldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü

LAZZARİNİ: "SAVAŞ BOYUNCA 190 TESİSİMİZ VURULDU YA DA HASAR ALDI" 

UNRWA Genel Komiseri Lazzarini, yaptığı açıklamada, “Dün gece yine Gazze'nin kuzey kesiminde yer alan bir okul vuruldu. Gelen haberlere göre 12 kişi ölmüş ve 22 kişi de yaralanmıştır. Ancak bu, savaşın başlangıcından bu yana vurulan, hasar gören ya da hedef alınan binaların toplam sayısını 190'a çıkaracaktır ki bu da Gazze Şeridi'nde sahip olduğumuz bina ve altyapı sayısının yarısından fazlasına tekabül etmektedir. Bildiğiniz üzere bu binalar ve sığınaklar da halk tarafından olası bir korunma arayışı için kullanılıyor. Ancak şu ana kadar 500'den fazla kişi BM korumasını ararken öldürüldü” dedi.

Editör: Admin Admin