TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu (PARLATINO) Başkanı Silvia Del Rosario Giacoppo ile görüştü.

Emine Erdoğan’ın New York temasları... Emine Erdoğan’ın New York temasları...Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleşen görüşmede konuşan Meclis Başkanı Şentop, Türkiye ile PARLATINO arasında gelişen ilişkilerden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Latin Amerika ve Karayipler ile ilişkilerimizin geliştirilmesinde, başta PARLATINO olmak üzere, bölgesel kuruluşlar önemli bir rol oynamaktadır" dedi.

Meclis Başkanı Şentop, görüşmede; Türkiye'nin yaşadığı 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini hatırlatarak, FETÖ'nün sadece Türkiye değil Latin Amerika ve Karayipler bölgesinin güvenliği için de büyük bir tehdit oluşturduğunu vurgulayarak, bu konuda iş birliği beklentisini ifade etti.

Şentop, Türkiye'nin Latin Amerika ve Karayipler ile ilişkilerini her alanda güçlendirerek özellikle tarım, enerji, çevre, turizm, sağlık gibi değişik alanlarda iş birliği imkanlarını ele alabileceğini söyledi.