Sanatseverler Akbank’ın ana partnerliğinde 17’nci kez Contemporary İstanbul’un açılış davetinde bir araya geldi.

17 yıldır Akbank’ın ana partnerliğinde yapılan Contemporary Istanbul, bu yıl da , sanat ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin katılımıyla sanatseverlere kapısını açtı. Tersane İstanbul’da yapılan fuar, 22 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

HAKAN BİNBAŞGİL - SUZAN SABANCI DİNÇER - SERENAY SARIKAYA 

Akbank’ın ana partnerliğinde bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilen Contemporary İstanbul, Tersane İstanbul’da açıldı. Dünyanın dört bir yanından 65 çağdaş sanat galerisi ve inisiyatifin temsil ettiği 558 sanatçının 1.476 eserini izleyicilerle buluşturan fuarın açılışına iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ - HANZADE DOĞAN BOYNER 

22 Eylül’e kadar açık olacak fuarın açılışında konuşan Akbank Yönetim Kurulu ve Contemporary İstanbul Danışma Üst Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Akbank olarak 17 yıldır CI ile birlikte elele verip yaptıkları çalışmalar ve dayanışma sonucunda fuarın geldiği bu başarılı noktayı görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

EMRE - MAİDE KURTTEPELİ 

SUZAN SABANCI DİNÇER: "ULUSLARARASI SANAT ETKİNLİKLERİ GÜNÜMÜZDE İLETİŞİM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

Ülkeler arası ilişkilerde yakınlaşmayı sağlayan, Türkiye’nin global platformlarda öne çıkmasına destek olan kültür sanat faaliyetleri arasında Contemporary İstanbul’un varlığının öneminin altını çizen  Suzan Sabancı Dinçer, “Akbank olarak İstanbul’umuza yakışır böylesi uluslararası bir faaliyetin ilk günden bu yana itici gücü olmaktan çok mutluyuz. Uluslararası sanat etkinlikleri günümüzde iletişim açısından çok önemli, çok da rekabetçi oldular. Daha iyilerini yapabilmek ve öne çıkabilmek için hem emek hem kaynağa ihtiyaç var. Hep beraber elele, farklı destekçiler, farlı farklı etkinlikler ile daha da azimli çalışıp çıtayı yükseltmeye bakmalıyız” şeklinde konuştu.  

ALİ GÜRELİ - SUZAN SABANCI DİNÇER

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ise gecede şunları söyledi: 

İstanbul tarihi bir şehir ama aynı zamanda geleceğin ortaya çıkacağı yer. Son on yılda karşılaştığı tüm iniş çıkışlara rağmen, İstanbul ayakta kaldı ve şimdi muhteşem bir küresel şehir olma rolünü üstlenmek için geri dönüyor. Contemporary Istanbul, Akbank ana partnerliğinde Haliç'teki Osmanlı tersaneleri olan bu muhteşem yerde Tersane İstanbul'da gerçekleşiyor. Birkaç yıl içinde Haliç, kültürel faaliyetlerle de zenginleşen kentin ana merkezi haline gelecek. 17. yaşında Tersane İstanbul'da, 558 sanatçının 1.476 eserini izleyicilerle buluşturmanın, ticari kimliğinin yanında  bu sene; ikinci edisyonuyla “The Yard” dış mekan heykel, video ve enstalasyonlardan oluşan sergisi, Jeff Koons’un BMW işbirliğindeki araba tasarımı, sürdürülebilirlik temasıyla dikkat çeken Contemporary Istanbul Vakfı - Artist in Residence projesi,  her sene farklı programıyla dikkat çeken CIF Dialogues by TAV Passport konuşmaları ve İstanbul çemberinin dışına taşan çağdaş sanat girişimlerinin eserleri sanatseverlerin karşısına çıkacak. Dünyada eşi benzeri olmayan Haliç yaşanmışlığı ile tarih, kültür-sanat ve mimarisiyle birlikte İstanbul’un merkezi olmaya aday. Contemporary Istanbul planlanan projeleri ile Haliç üzeri ve sahil boyunca kültür sanatı izleyiciyle buluşturmaya devam edecek”

 ASLI PAMİR - MURAT PİLEVNELİ 

ASLI - EDİP İLKBAHAR 

ESRA - ZAFER CİVELEK 

Sanatseverler "SanatBurada"nın lansmanında buluştu Sanatseverler "SanatBurada"nın lansmanında buluştu

BATU - GÖZDE AKSOY 

ETEL BALER - BEGÜM BALLI 

GONCA ÜNSAL - ALİ GÜRSOY 

NEŞET - ŞİRİN YALÇIN 

ESRA EKMEKÇİ - DİLEK HANİF - AYŞE EGE 

FEYZA BALİN - KAAN BOYNER 

İNCİ AKSOY - ÖMER KARACA 

MERVE OFLAZ - ALLEN HAKKO 

VOLKAN - ZEYNEP DEMİREL 

İREM DEMİREL 

TURGUT YILMAZ - ZAFER YILDIRIM 

HAKAN EZER - ARZU ATABARUT 

ERDİL YAŞAROĞLU - BEGÜM KÜTÜK