Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Keir Starmer ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Keir Starmer ile bir araya geldi

İran ziyareti kapsamında başkent Tahran’da bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Farhan, dün İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir araya geldi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Görüşme sırasında iki ülke ve halklarının arzularını gerçekleştirmek üzere ikili ilişkileri ve bunları çeşitli alanlarda geliştirme ve iyileştirme yollarını gözden geçirdiler; ayrıca bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ve bu bağlamda sarf edilen çabaları ele aldılar” denildi.

İRANLI MEVKIDAŞI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Ayrıca Farhan’ın, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Amirabdollahian ile de görüştüğü belirtildi. Görüşmeye dair yapılan açıklamada, “İki taraf, bölge ve dünya için güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla, çeşitli alanlarda ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve ortak endişe kaynağı olan bölgesel ve uluslararası konularda ortak koordinasyonun güçlendirilmesi yollarını ele aldıkları resmi bir görüşme oturumu gerçekleştirdiler” ifadelerine yer verildi.

Editör: MURAT ÖZER