Türkiye’nin Turkcell’i, küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmak amacıyla başlattığı Dijital Dönüşüm Finansmanı ile birçok sektöre fayda sağlamayı hedefliyor. Turkcell’in grup şirketi Financell çatısı altında sunduğu Dijital Dönüşüm Finansmanı, KOBİ’lerin yanı sıra girişimcilerin de ihtiyaç duyduğu altyapı yatırımlarını rahatlıkla karşılayabilmelerine imkan sunmayı amaçlıyor.

CEYHUN ÖZATA: "KOBİ'LERİN VE GİRİŞİMCİLERİN UÇTAN UCA DİJİTALLEŞME YOLCULUĞUNDA DAİMA YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Roof Stacks’a sağladıkları finansman çözümüyle ilgili bilgi veren Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, “Alanında uzman danışmanlarımız ile sağlık, eğitim, üretim, perakende, finans, lojistik, enerji, turizm, merkezi ve yerel yönetimler gibi sektörlerde hizmet veren müşterilerimizi 360 derece bakış açısıyla analiz ediyor, müşterilerimizi rekabette öne çıkaracak projeler sunuyoruz. Financell şirketimiz aracılığıyla Dijital Dönüşüm Finansmanı ile KOBİ’lerin yanı sıra girişimcilerin de teknolojik ihtiyaçlarına uygun hızlı kredi imkanı sağlıyoruz. Son olarak Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Roof Stacks’a finansman desteği sağlayarak firmanın acil teknoloji ihtiyaçlarını karşıladık. Müşterimize Gebze veri merkezimizde uluslararası güvenlik standartlarında hizmet sunmaya başladık. Ekonominin lokomotifi KOBİ’lerin ve girişimcilerin uçtan uca dijitalleşme yolculuğunda daima yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BURAK SOYLU: "TURKCELL'İN DESTEĞNİ ALMAK BİZİM İÇİN MİLLİ BİR GURUR"

Roof Stacks CEO’su Burak Soylu ise yararlandıkları Dijital Dönüşüm Finansmanı ile ilgili olarak şunları kaydetti:

“Turkcell’in dijital dönüşüme ve teknoloji şirketlerine konvansiyonel finansman yöntemlerine göre çok hızlı bir şekilde bu desteği sağlıyor olması, coğrafi sınırların olmadığı ve birdenbire çağının yaşandığı teknoloji dünyasında en değerli sermayemiz olan zamanı efektif kullanabilmek açısından çok değerli. Turkcell bu konuda ülkemizde öncü olacak bir vizyon ortaya koydu. Web 3.0 çağının teknolojisi olan metaverse ülkemizin çok erken yakaladığı bir ray değişimidir. Roof Stacks bunu çok erken fark eden şirketlerden biridir. Şirket olarak GoArt ile sürdürmekte olduğumuz Güney Kore ve Dubai atılımlarımız ile sadece Türkiye’nin unicornu değil, dünyanın Web 3.0’da önde gelen şirketlerinden biri olma yolculuğumuzda Turkcell’in desteğini almak bizim için milli bir gurur.”

17 BİN FİRMA DİJİTAL DÖNÜŞÜM FİNANSMANI’NDAN YARARLANDI

Konuya ilişkin şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Bugüne kadar yaklaşık 17 bin firmanın toplamda 300 milyon TL kullandığı Financell Dijital Dönüşüm Finansmanı; akıllı telefondan tablete, bilgisayardan sunucuya, yazılımdan projeye ve hizmet desteğine kadar her türlü teknolojik ihtiyaç için finansman çözümü sunuyor. Ayrıca KOBİ’ler ve girişimciler, esnek ödeme planları oluşturma ve ödemelere üç ay sonra başlama avantajlarından da yararlanabiliyor. 36 aya varan taksitlerle geri ödeme imkanının da bulunduğu destek sayesinde firmalar, kadrolarını büyütüp finansman kaygısı olmadan işlerine odaklanabiliyor” bilgilerine yer verildi.