UNICEF İcra Direktörü Catherine Russell Gazze’de 10 çocuğun yetersiz beslenme ve susuzluktan hayatını kaybetmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Kuzey Gazze'de iki yaşın altındaki her 6 çocuktan 1'i akut olarak yetersiz beslenmektedir” dedi.

CATHERINE RUSSELL: "GAZZE'DE 6 ÇOCUKTAN 1'İ YETERSİZ BESLENİYOR"

İletişim Başkanlığı: "İsrail'in jet yakıtları, Türkiye'den gidiyor' iddiası doğru değil" İletişim Başkanlığı: "İsrail'in jet yakıtları, Türkiye'den gidiyor' iddiası doğru değil"

UNICEF İcra Direktörü Russell, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gazze'den gelen korkunç haberlerde, şu ana kadar en az 10 çocuğun yetersiz beslenme ve susuzluktan öldüğü, çok daha fazlasının ise ölümün eşiğinde olduğu bildirildi. Kuzey Gazze'de 2 yaşın altındaki her 6 çocuktan 1'i akut olarak yetersiz beslenmektedir. Şiddetli yetersiz beslenme ölümcül olabilir ya da küçük çocuklarda kalıcı bilişsel ve fiziksel hasarlar bırakabilir. Gazze'deki çocuklar için beslenme, su ve tıbbi bakıma güvenli bir şekilde erişmek için her dakika önemlidir. Bunun için şimdi insani bir ateşkes gerekiyor” dedi.

Editör: Admin Admin