Amerikan Türk Cemiyetinin (ATS) geleneksel gala yemeği bu yıl 25 Ekim’de The Plaza Hotel New York’ta gerçekleşti

HALUK - SUZAN SABANCI DİNÇER

ATS eş başkanları Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve ABDli yatırımcı Linda Wachner’ın ev sahipliğinde düzenlenen gece, hem Türkiyede hem de ABDdeki başarılarıyla ilham veren Türk girimciler onuruna düzenlendi. Aynı gün Goldman Sachs'la bir Girişimcilik Forumu da düzenleyen ATSnin iki etkinliği de büyük ilgi ile karşılandı. 

ALİ ARIKAN - LINDA WACHNER

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer’in eş başkanlığını yürüttüğü Amerikan Türk Cemiyeti’nin bu yıl ABD’de düzenlediği girişimcilik temalı etkinliklerine başta ABD ve Türkiye olmak üzere bütün dünyadan üst düzeyde katılım gerçekleşti.  

SUZAN SABANCI DİNÇER - SAM LUDEN - CEYDA DİNÇER

Her yıl merakla beklenen ve Cemiyet’in imza organizasyonlarından olan gala yemeği ABD’deki başarılarıyla ilham veren Türk girişimcilerin onuruna yapıldı.

HALUK AKAY DİNÇER - INDIA GRIMSTAD

CHRIS NORTON - SUZAN SABANCI DİNÇER - COLIN COWIE

Türkiye ve ABD’den 400’e yakın önemli ismi bir araya getiren etkinliğin organizasyonu, Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğününü de organize eden Colin Cowie’ye emanet edilirken, son zamanlarda özel etkinliklerin aranan sanatçısı Chris Norton’un şefliği ve solistliğinde Casa Cipriani Jazz Club Band dinleyicilere büyüleyici bir gece yaşattı.

HAMDİ - LOUISE ULUKAYA

FATİH ÖZMEN - EREN ÖZMEN - EDA ÖZMEN - KEREM ÖZMEN

Galaya Ant Yapı, BTC Türk, Chobani, Getir, Martı, Insider, Sierra Nevada Corporation ve Trendyol’un kurucu ve ortaklarının yanı sıra pek çok girişimci, yatırımcı, şirket ve STK yöneticisi katıldı. Hamdi Ulukaya ve Özmen ailesi başta olmak üzere Türkiye’den önemli katılımcıların yer aldığı geceye Clinton kampanyasına 10 milyon dolar bağışlamasıyla öne çıkan Abigail Pollak’tan eski ABD Başkanı Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen’a ABD’den de pek çok üst düzey davetli katıldı.

ABIGAIL POLLAK - JON DAVIDSON

NAEEM KHAN - LARISSA MARCHIORI - DANNY PEUSCOVICH - MADLENA KALINOVA - CHRISTINA MAXWELL - COLIN COWIE

Moda ve sanat dünyasından da isimlerin davetli olduğu galaya üç defile mankeniyle katılan dünyaca ünlü modacı Naeem Khan damgasını vurdu.

SUZAN SABANCI DİNÇER

Gecede bir konuşma yapan ve girişimciliğin ATS için önemine değinen Suzan Sabancı Dinçer, Türk girişimcilerin başarı hikâyelerinin herkese ilham verdiğinin altını çizdi. Sabancı Dinçer şu açıklamalarda bulundu: 

“ATS’de göreve geldikten sonra 4 temel faaliyet alanı belirledik. Bunlardan birisi de girişimcilik. Türkiye’nin son yıllarda büyük bir sıçrama yapmış ve ABD’de de ilgi gören çok parlak girişimcileri var. Bu girişimcilerin iki ülkenin ekonomilerinin başarısında büyük rol oynayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda ATS’nin iki ülke arasındaki kültürel, ticari ve ekonomik başarı güçlendirme hedefini de daha ulaşılabilir kılacaklarına inanıyoruz. İz bırakan hikâyeleriyle bizi gururlandıran bu girişimciler yeni nesle girişimcilik motivasyonu ve ilhamı katması da ayrıca mutluluk verici.”

KEREM KAMIŞLI

Türk girişimciler geleceğin girişimciliğini konuştu 

ATS, aynı gün Goldman Sachs’la birlikte bir de girişimcilik temalı bir forum düzenledi.

MICHAEL COHEN - TAMER SEÇKİN - BARBAROS KARAAHMET

Goldman Sachs’in New York’taki merkezinde gerçekleştiren ve dünyadaki girişimcilik ekosisteminde yaşanan gelişmelerin konuşulduğu etkinliğe katılanlar Türkiye’nin son yıllarda büyük sıçrama yapmış ve ABD’de de çok ilgi gören girişimcilerinin hikâyelerini dinleme fırsatı buldu. 

VAHAP MUNYAR - SUZAN SABANCI DİNÇER - ERTUĞRUL ÖZKÖK

Goldman Sachs’ın Küresel Birleşme ve Satın Alımlar Başkanı Dusty Philip’in açılışını yaptığı “Türkiye’de Girişimcilik” adlı etkinlikte,  Chobani’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hamdi Ulukaya, Goldman Sachs CIO’su Sharmin Mossavar-Rahmani, Getir’in kurucu ve CEO’su Nazım Salur, Insider kurucu ve CEO’su Hande Çilingir, Trendyol CMO’su Erdem İnan, BTC Türk CEO’su Özgür Güneri, Martı kurucu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem kendi hikayelerini paylaşırken girişimciliğin geleceğine dair de önemli değerlendirmelerde bulundular. 

RENA  KIRDAR - SUZAN SABANCI DİNÇER

Editör: MURAT ÖZER