Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, 2016’da Burkina Faso’da El Kaide tarafından kaçırılan ve hapis tutulan Dr. Kennett Elliott’un (88), serbest kaldığını ve durumun iyi olduğunu duyurdu.

DR ELLIOTT

Avustralyalı Dr. Kennett Elliott, 40 yıl boyunca sağlık kliniği işlettiği Burkina Faso’dan 2016 yılında eşi Jocelyn ile El Kaide militanları tarafından kaçırılmış, Jocelyn üç hafta sonra serbest bırakılmış ancak Dr. Elliott, hapiste tutulmaya devam edilmişti. Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, bugün Dr. Elliott’un serbest kaldığını ve durumunun iyi olduğunu duyurdu.

AVUSTRALYA DIŞİŞLERİ BAKANI PENNY WONG

Bakan Penny Wong açıklamasında “Dr Kenneth Elliott'un Batı Afrika'da yedi yılı aşkın bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığını bildirmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Dr Elliott güvende ve iyi, eşi Jocelyn ve çocukları ile yeniden bir araya geldi. Elliott ailesi gibi Avustralya Hükümeti de Dr. Elliott'un serbest bırakılması için yorulmadan çalıştı” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Biden'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik mesajı ABD Başkanı Biden'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik mesajı

DR. ELLIOTT VE AİLESİ ARŞİV FOTOSU

Dr. Elliott’un ailesi ise 88 yaşındaki doktorun dinlenmeye ve gücünü toplamaya ihtiyacı olduğunu ifade edip “Avustralya Hükümetine ve serbest bırakılmasını sağlamak için zaman içinde dahil olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı.