Hindistan’ın Odisha eyaletinde dün 2 yolcu treni ve 1 yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen tren kazasında 260’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce yaralı olduğu açıklandı.

Balasore kentinde dün iki yolcu treni ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen tren kazasında 260’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce yaralı olduğu açıklandı. Yerel basına açıklama yapan yetkililer, ölü ve yaralı sayısının artmasından korkulduğunu ifade etti. İtfaiye, acil durum ekipleri, polis ve Hindistan ordusundan kurtarma ekiplerinin gece boyunca çarpışmanın etkisiyle üst üste yığılan tren vagonların altında kalan kişileri kurtarmaya çalıştıkları belirtildi. 

Hindistan Demiryolları Bakanlığı ise bugün sabah saatlerinde açıklama yaparak kurtarma çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. Hindistan Başbakanı Naredra Modi, dün üst düzey yetkililerle toplantı yapıp kaza hakkında bilgi aldığını ve bugün olay yerine gideceğini açıkladı.

Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını... Ömer Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını...

HİNDİSTAN BAŞBAKANI NARENDRA MODİ OLAY YERİNDE

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, tren kazasının olduğu Balasore kentine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Modi basına yaptığı açıklamada üzüntüsünü ifade edecek kelimeler bulamadığını belirtip "Hükümet olarak olayı ciddiye alıyoruz. Her türlü inceleme için talimatlar verilmiştir. Kim suçlu bulunursa ağır bir şekilde cezalandırılacak, kimse bağışlanmayacaktır" dedi.
 

Editör: MURAT ÖZER