İrlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin, İsrail’in iddiaları üzerine ABD dahil bazı ülkelerce nakit desteği kesilen Birleşmiş Milletler’in Filistin mülteci ajansı UNRWA’ya 20 milyon Euro destek vereceklerini duyurdu.

İsrail, Gazze’de faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) bazı personelinin 7 Ekim saldırılarına karıştığını ileri sürmüş, ABD dahil bazı ülkeler ajansın nakit desteğini kesmişti. BM yetkilileri ise söz konusu personel hakkında soruşturma başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü...

İRLANDA'DAN UNRWA'YA 20 MİLYON EURO DESTEK 

İrlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin, iddiaların ajansın çok az sayıdaki personeline yöneltildiğini ve henüz kanıtlanmadığını vurguladı. Martin açıklamasında “Bugün, ihtiyacı olanlara sağlık hizmetleri ve diğer hizmetleri sağlayan BM Filistin Mülteci Örgütü'ne (UNRWA) 20 milyon euro destek sağlayacağımı duyurdum ve finansmanı askıya alan ülkelere, kuruma olan desteği sürdürmeleri ve artırmaları yönünde çağrıda bulundum” dedi.

Editör: MURAT ÖZER