Türkiye ve dünyadaki müzik sektörünün en güçlü isimlerinin belirlendiği “Power Müzik Ödüllerisahiplerini buldu. Kazananlar, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve müzik dünyasının kalbinin attığı görkemli bir ödül töreniyle açıklandı.

Esra Çiftçi Aslan, çocukları ile Kolombiya'yı geziyor Esra Çiftçi Aslan, çocukları ile Kolombiya'yı geziyor

RONİT - CEM HAKKO 

İş ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı gecede hoş geldiniz konuşmasını VAKKO ve Power Group Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko yaptı. Açılış konuşmasını ise Beren Saat gerçekleştirdi ve Power’ın dünden bugüne olan yolculuğunu aktardı.

CAN - DENİZ HAKKO 

Pop müziğin efsane ismi Kenan Doğulu sahne performansıyla hem salonda hem ekran başında izleyenlere unutulmaz bir şov yaptı.

PIA HAKKO - KERİM YEŞİL 

Ödül veren Cem Yılmaz esprileriyle salonda kahkaha fırtınası estirdi. Gece, tören için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü müzik grubu SNAP!’in özel performansıyla son buldu.

GÜLŞAH - ENDER ALKOÇLAR 

Yılın en dikkat çeken projeleri ve isimlerinin yarıştığı Power Müzik Ödülleri, 5 Haziran akşamında Atatürk Kültür Merkezi’nde VAKKO ve Power Group Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko’nun ev sahipliğinde gerçekleşen unutulmaz bir törenle sahiplerini buldu.

LEYLA ALATON - MICHAEL HARREL 

Müzik severlerin oylarıyla belirlenen Türkiye’nin en güçlü isimlerine, toplam 12 kategoride ödülleri takdim edildi.

MARIA - RIFAT - MARINA ELHADEF 

Gecede ayrıca Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi Sezen Aksu oldu. Törende ödülleri Ronit Hakko, Ahmet San, Ali Poyrazoğlu, Burhan Şeşen, Bülent Forta, Cem Yılmaz, Ferhat Göçer, Hasan Can Kaya, Hande Subaşı, İzzet Öz, Mahmut Orhan, Melisa Döngel, Mustafa Oğuz, Müjde Uzman, Ömür Gedik, Şifanur Gül gibi müzik, sanat ve dünyasının ünlü isimleri takdim etti.

ALEV - HALİS KOMİLİ 

Müzik performansları, unutulmaz sahne şovlarıyla hem salondaki hem de ekran başından izleyenlere özel bir gece yaşatan ödül töreninin kırmızı halısı yıldızlar geçidi gibiydi. Geceye, iş ve sanat dünyasından pek çok isim katıldı.

ASLIŞAH ALKOÇLAR - KAAN DEMİRAĞ

Sunuculuğunu Ece Sükan ve DJ Geveze’nin yaptığı gecede, ünlü oyuncu Beren Saat açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Power’ın 30 yıllık yolculuğunu anlatan Beren Saat’in konuşması büyük alkış aldı. Törenin unutulmaz performansları dünyaca ünlü klasik müzik sanatçısı Jamal Aliyev’in gösterisiyle başladı.

PINAR HACIARİFOĞLU - MORİS KOHEN 

Geceye performanslarıyla damgasını vuran Pop müziğin efsane ismi Kenan Doğulu ilk olarak Ege Çubukçu ve Alaca ile sahneye çıkarak ‘What’s Love’ adlı parçayı seslendirdi. Kenan Doğulu gece boyunca şovlarıyla izleyenleri kendine hayran bıraktı.

ŞERİF - JAKLİN GÜNER 

Gecenin ilerleyen saatlerinde bu kez Sıla ile sahneye çıkan Doğulu, ‘Çakkıdı’ ile ‘...Dan Sonra’ adlı parçalarını birlikte seslendirdi. Sıla ve Kenan Doğulu, sahnede yıllar sonra bir araya geldi.

TİLDA - EROL TEZMAN 

10 yıldır yazı başlatan şarkılarıyla, yaz enerjisini yükselten Cornetto, müzik dünyasındaki 10. yılını Power Müzik Ödülleri ile kutladı. İlk adımı atmak için yıllardır aşıkları cesaretlendiren Cornetto, bu yıl Güneş’in yeniden düzenlediği ve yorumladığı “Haydi Gel Benimle Ol” parçasını, ilk kez gecede büyük bir sahne şovuyla sundu.

SANEM BÜYÜKHANLI - VOLKAN BÜYÜKHANLI

Gecede sahne alan bir diğer sürpriz ikili Hadise ve Murda oldu. İkilinin birlikte söylediği ve liste başı olan ‘Sen Dönene Kadar’ şarkısıyla yaptıkları performans büyük alkış aldı. Power Müzik Ödülleri’nde Selin Geçit ‘Son Arzum’, Yüzyüzeyken Konuşuruz ‘Dinle Beni’, Cem Pilevneli ‘Gündüzüm Seninle’ adlı şarkıları seslendirdi ve Mehmet İkiz ‘Drum Performance’ sergiledi.

SERRA TOKAR 

Bu sene ilk defa uluslararası iki kategorinin de bulunduğu Power Müzik Ödülleri’nin sahnesinde dünyaca ünlü SNAP! grubu izleyenlere 90’lı yılları yeniden yaşattı. ‘I've Got The Power’ adlı şarkıyı seslendiren grup, izleyenlerden büyük alkış aldı.

ETEL BALER 

Ödül töreni, Bloomberg TV, Power Türk TV ve Power TV ortak canlı yayını ve PowerApp dijital platformundan canlı olarak milyonlarca izleyici ile buluştu.

Editör: MURAT ÖZER