Karadeniz müziğinin efsane ismi İsmail Türüt geçtiğimiz gün Ekotürk TV'de yayınlanan Özlem Adakul ile Pembe Masa programına konuk oldu. 

İSMAİL TÜRÜT: "BENİ İBRAHİM TATLISES MEŞHUR ETTİ ONA VEFA BORCUM VAR"

Programda İbrahim Tatlıses'in kendisi için çok değerli olduğunu belirten İsmail Türüt; "Ben hep karadeniz şarkıları ile anılırken, bir gün İbrahim abi geldi ve Allah bizi türkü söylemek için yaratmış dedi, bana el verdi. O günden sonra türkü söylemeye başladım. Halk beni böyle de çok sevdi. Bu nedenle İbrahim Tatlıses'e vefa borcum var" dedi. 

"İBRAHİM TATLISES MÜZİK SEKTÖRÜNÜN BORSASI"

Özlem Adakul'un iki farklı kültürün bir arada buluşması ne kadar güzel yorumu üzerine Türüt; "İbrahim abi Güneydoğu'lu. O dönem terörün zirve yaptığı dönem ve benim şarkılarım da anadoluyu anlatıyor, Şehit var, asker var... O günkü duruma göre İbrahim abi zor duruma düşebilirdi ama buna rağmen ikimiz çok güzel işler yaptık. İbrahim Tatlıses bu işin borsası. Onun programına çıktığın zaman kasetin çıkardı. Şimdi sahneler, mikrofonlar yetim kaldı" dedi. 

SOSYAL MECRADA MEŞHUR OLANLARIN SOKAKTA KARŞILIĞI YOK

Yeni dönemde sosyal medyada meşhur olan isimlerle ilgili yorum yapan Türüt, "Ben sokağa çıktığım zaman beni karadenizli de doğulu da batılı da tanıyor. İnsanları bir şekilde etkilemiş iz bırakabilmişim. Ama sosyal medyada meşhur olanların maalesef sokakta hiç bir karşılığı yok" dedi.

"ÜNLÜ İSİMLER BENİ İŞİMDEN ETTİ EKMEĞİMLE OYNADI"

Müzik sektöründe hasetlik olduğunu dile getiren İsmail Türüt; "Türkiye'de bütün sanatçıları dinleyecek kitle, insan, yer var. Ama bazı isimler aynı sahneyi paylaşmak istemiyor, o çıkarsa ben çıkmam havasına giriyor. Maalesef bende bunları yaşadım, bir şey diyemiyorum" dedi.

Cem Tayanç