İngiliz tasarımcı Tom Dixon,  Türkiye’de 10 yılı geride bırakan lüks mobilya mağazası diseňo’nun davetlisi olarak İstanbul’a geldi.

Aydınlatma, mobilya ve aksesuar tasarımında “çok yönlülüğü ve yenilikçi” özellikleriyle öne çıkan tasarımcı Tom Dixon,  Türkiye’de 10 yılı geride bırakan lüks mobilya mağazası diseňo’nun davetlisi olarak İstanbul’a geldi.

TOM DIXON VE YALÇIN GÜLEN 

Kendi adını taşıyan global markasının 20’nci yılı kutlamaları çerçevesinde Tom Dixon onuruna birçok global tasarım devi markalarını bir araya getiren diseňo’nun Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde “twenty” adı verilen bir davet verildi.

ÖMER-ALİKİ KIZIL

Verilen davete , sanat, cemiyet ile tasarım ve mimarlık dünyasının önde gelen simaları katıldı. Ömer-Aliki Kızıl, Berrin Ak, Onur Baştürk, Ahu Akın, Koray-Tuğba Yavuzer, Hakan-Aslı Sekmen, Dafne Behar, Esra Kazmirci ve Zeynep Erkmen davetin konukları arasındaydı.

KORAY- TUĞBA YAVUZER

Davetliler ayrıca, diseño’nun showromunda metale hayat veren tasarımcı olarak nitelenen Tom Dixon’ın tasarımlarına da büyük ilgi gösterdiler.

ASLI-HAKAN SEKMEN

Gece geç saatlere kadar süren davette diseňo kurucusu Yalçın Gülen ve Tom Dixon konuklarıyla yakından ilgilenirken davetliler de gecenin tadını doyasıya çıkardılar.

AHU AKIN

KRALİYET ÖDÜLLÜ TASARIMCI 

İngiliz tasarım dünyasına yaptığı hizmetlerden dolayı Kraliçe tarafından Britanya İmparatorluğu Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Tom Dixon ayrıca birçok uluslararası ödülün de sahibi.

Londra’nın tasarım üssüne Vitra’dan çıkarma!.. Londra’nın tasarım üssüne Vitra’dan çıkarma!..

BERRİN AK

Tasarımlarına inovatif yaklaşımını aktaran Tom Dixon ayrıca; Moroso, Cappellini, Asplund, De Vecchi, Inflate, Salviati, Swarovski, Driade ve Terence Conran gibi mobilya sektöründeki büyük tasarım markalarının da içmimarlığını yapıyor.

DAFNE BEHAR

Tom Dixon, bunun dışında Vivienne Westwood, Jean Paul Gaultier, Ralph Lauren ve Romeo Gigli gibi moda tasarımcılarıyla da çalışmalarını sürdürüyor.

DENİZ GALIP

ESRA KAZMİRCİ

ZEYNEP ERKMEN

ÖZNUR TUĞRAN - EKE FEZA KOCA

OYA OYGUNCU