1997'den beri ürün ambalajlarının çoğunda Braille alfabesini kullanan ve engellenebilir körlük için dünya genelinde çalışan marka, görme engeli bulunan oyuncu Aria Mia Loberti ile beraber yol alacak ve Loberti, L'Occitane'ın 2024 yılında marka yüzü olacak.

ARIA MIA LOBERTI 

ARIA MIA LOBERTI: "TÜM DUYULARA SESLENEBİLMESİNDEN DERİNDEN ETKİLENDİM"

Aria Mia Loberti, “Provence'e ilk ziyaretim sırasında, L'Occitane'ın dünyamıza ve özgün güzelliği desteklemeye olan bağlılığından ve tüm duyulara seslenebilmesinden derinden etkilendim” derken, L’Occitane Genel Müdürü Adrien Geiger, “Aria'nın marka elçimiz olmasından büyük gurur duyuyorum. Aynı değerleri paylaşıyoruz. Aria ile birliğimiz Burkina Faso'daki kadınlara verilen sözümüzü de bünyesinde barındırıyor ve markanın kadınları güçlendirmeye yönelik küresel kararlılığını teyit ediyor” dedi.  

GÖREMEDİĞİMİZ TÜM IŞIKLAR 

Yakın zamanda Toronto Uluslararası Film Festivali (TIFF) tarafından 2023 TIFF Yükselen Yıldızlarından biri olarak seçilen Aria, Anthony Doerr’ın 45 dile çevrilen ve 15 milyon okuyucuya ulaşan Pulitzer Ödülü kazanan romanı, Netflix’de bir süredir yayında olan “Göremediğimiz Tüm ıklar”ın dört bölümlük dizi uyarlamasında başrolde.

Yükselen oyuncu, çevresiyle derin bağlantı kurmak için beş duyusunun toplamını kullanarak dünyaya benzersiz bir bakış açısı sunuyor. Bu, L'Occitane'ın tüketicileri duyusal deneyimler yoluyla güzelliği ve sağlıklı yaşamı keşfetmeye teşvik eden kendi felsefesini ve yaklaşımını harika bir şekilde yansıtıyor. Loberti’nin  Shea el kremi posterleri, shea yağının dokunsal doğasına, tüm duyuları uyandırmasına ve elleri nasıl beslediğine ve en önemlisi de Burkina Faso’lu Shea fındığı üreticisi kadınların hikayesine tam bir övgü niteliği taşıyor.

TÜM İNSALAR HAYATTAKİ GÜZELLİKLERİ GÖREBİLSİN DİYE 

L'Occitane en Provence, tüm bireylerin doğanın sunduğu olağanüstü güzelliği görebilmesi ve deneyimleyebilmesi için fırsatlar sunmaya adeta kendini adadı. 1997'den bu yana kapsayıcılığı savunan L'Occitane, ürün ambalajlarının çoğuna braille alfabesi ekleyerek yasal olarak kör olan veya az gören kişilere yardım ediyor. Marka 20 yılı aşkın süredir dünyanın her yanında L'Occitane Vakfı aracılığıyla önlenebilir körlükle mücadeleye yönelik proje ve girişimleri destekliyor.

Aria'nın sözleri L'Occitane'ın misyonuna olan yakınlığını yansıtıyor: “L'Occitane’ın etik ve sorumlu çiftçilik ve üretime olan bağlılığından hem çevresel adalete hem de işçi haklarına önem vermesinden derinden ilham alıyorum. Provence’a yakın zamanda yaptığım bir gezi sırasında, markanın, tamamen sürdürülebilir organik adil ticaret ilkesi ile shea ağaçları aracılığıyla Burkina Faso'daki binlerce kadını destekleme çabalarını öğrendim.”

Oyunculuk ve yazarlığın yanı sıra, Aria Mia Loberti'nin son zamanlardaki dikkat çekici başarıları konuşuluyor. Rhode Island Üniversitesi'nden üç ana dalda üstün başarıyla mezun olan Loberti, Fulbright Bursu ile Londra Üniversitesi Royal Holloway’den 2021 yılında üstün başarı ile yüksek lisans derecesini aldı ve Penn State Üniversitesi'nde doktora yaptı. Loberti şu anda Birleşmiş Milletler ve BM Uluslararası İnsan Hakları Zirvesi delegesi, BM Kadının Statüsü Komisyonu Gençlik Forumu temsilcisi ve tutkulu bir cinsiyet ve engelli hakları savunucusu.

Hadise 'Cannes'i yaktı geçti! zarafetiyle gözleri büyüledi Hadise 'Cannes'i yaktı geçti! zarafetiyle gözleri büyüledi

L'Occıtane en Provence Hakkında
L'Occitane, 1976 yılından bu yana güzelliği insanlara doğaya saygı duyarak ve koruyarak veriyor. Vizyonu, büyük küçük her eylemin fark yaratabileceği inancıyla tüketimi yenilenmeye dönüştürmek. L'Occitane, otantik, izlenebilir içeriklerle zenginleştirilmiş lüks bir cilt bakımı, parfüm ve sağlıklı yaşam ürünleri yelpazesi sunuyor. Akdeniz Art de Vivre'sini (Güzel yaşama sanatı) onurlandırmaya devam eden L'Occitane, bu duyusal deneyimleri dünyayla paylaşmak için yerel geleneklerden ve işçilikten yararlanıyor.

Editör: MURAT ÖZER