ABD’nin Baltimore kentinde Francis Scott Key Köprüsü, bugün bir konteyner gemisinin çarpması sonucu çöktü, o sırada köprüde bulunan araçların nehre düştüğü belirtildi. Baltimore Belediye Başkanı, kurtarma ve arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

ABD'DE ÇÖKEN KÖPRÜDE KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentindeki Francis Scott Key Köprüsü, bugün bir konteyner gemisinin çarpması sonucu çöktü. Çarpma sırasında köprü araç trafiğine açık ve bazı araçların suya düştüğü belirtildi.

İsrail Başbakanlığı’ndan Kahire’deki görüşmelere ilişkin açıklama... İsrail Başbakanlığı’ndan Kahire’deki görüşmelere ilişkin açıklama...

Yetkililer olay yerinde arama ve kurtarma çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı. Baltimore Belediye Başkanı Brandon M. Scott, “Acil durum personeli olay yerinde olup, çalışmalar sürüyor” açıklamasını yaptı.

MARYLAND VALİSİ, KÖPRÜNÜN ÇÖKMESİ SONRASINDA OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN ETTİ 

ABD’nin Maryland eyaleti valisi Wes Moore, bugün bir geminin çarpması sonucu Francis Scott Key Köprüsü’nün çökmesini takiben olağanüstü hal ilan ettiğini duyurdu.

Maryland Valisi Wes Moore’un sözcüsü Carter Elliott tarafından paylaşılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Francis Scott Key Köprüsü'nün çöküşünün ardından acil durum personeli olay yerinde olduğundan ofisim ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott, Baltimore İlçe Yöneticisi Johnny Olszewski ve Baltimore İtfaiye Departmanı ile yakın iletişim halindedir.

Burada, Maryland'de Olağanüstü Hal ilan ettim ve Biden Yönetiminden gelen federal kaynakları hızlı bir şekilde dağıtmak için kurumlar arası bir ekiple çalışıyoruz. Olaya karışanları kurtarmak için çaba gösteren ve herkesin güvenliği için dua eden cesur erkek ve kadınlara müteşekkiriz.

Bu trajediyi değerlendirmeye ve müdahale etmeye devam ederken, kurtarma çalışmalarını yürüten federal, eyalet ve yerel kuruluşlarla yakın temas halinde olacağız.”

Editör: Admin Admin