Yunanistan’ın Larissa kenti yakınlarında meydana gelen tren kazasında can kaybı 46’ya yükseldi.Yunan itfaiyesinden yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü, can kaybının ise 46’ya yükseldiği ifade edildi.

ABD’de 2 Blackhawk tipi helikopter düştü ABD’de 2 Blackhawk tipi helikopter düştü

Açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının yağmur nedeniyle zorlaştığı aktarıldı.

Atina’dan Selanik’e sefer yapan yolcu treninde 350 kişinin bulunduğu, yolcuların büyük çoğunluğunun Apokries Karnavalı’ndan dönen öğrenciler olduğu aktarıldı.YUNANİSTAN BAŞBAKANI MİÇOTAKİS: “TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN BİR TRAJEDİ

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis sosyal medya hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bugün ülke olarak yaşadıklarımız çok zor. Tarifi mümkün olmayan bir trajediden bahsediyoruz. Düşüncelerimiz her şeyden önce kurbanların yakınlarıyla. Kendilerine başsağlığı diliyorum. Şimdi bize düşen görev yaralıları tedavi etmek ve yanlarında olmaktır. Bundan sonra garanti edebileceğim bir şey var; bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve bir daha asla olmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

İSTASYON ŞEFİ GÖZALTINA ALINDI

Yunan polisi tarafından başlatılan öncü soruşturma kapsamında kimliği henüz açıklanmayan 59 yaşındaki istasyon şefi gözaltına alındı. Yunan medyası, istasyon şefinin ifadesinde kazanın ‘teknik arıza’ sonucu meydana geldiğini belirttiğini söyledi. Başbakan Miçotakis ise konuşmasında kazanın ‘trajik bir insan hatası’ sonucu meydana geldiğini söylemişti.