ABD’de 2017 yılında 9 yaşındayken annesi tarafından kaçırılan ve o dönem televizyon programlarına konu olan Kayla Unbehaun, bulundu. Şu anda 15 yaşında olan genç kızın iyi durumda olduğu belirtildi.ABD mahkemesi 2017 yılında Kayla’nın velayetini baba Ryan’a vermiş ancak anne Heather, Kayla’yı alarak kayıplara karışmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı: "Taarruz engellendi, 250’den fazla Ukrayna askeri öldü" Rusya Savunma Bakanlığı: "Taarruz engellendi, 250’den fazla Ukrayna askeri öldü"

Medyanın yoğun ilgisi sonrasında Kayla hakkında televizyon programı yapılmış ancak küçük kızdan ümit kesilmişti. ABD merkezli Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC) dün, 6 yıldır kayıp olan Kayla’nın bulunma haberini “NCMEC, Kayla Unbehaun'un Kuzey Carolina'da güvende bulunduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyor! Kayla, 5 Temmuz 2017'de South Elgin, Illinois'den velayeti kendisinde olmayan annesi Heather Unbehaun tarafından kaçırıldığında sadece 9 yaşındaydı” ifadeleriyle duyurdu.Polis, benzer kayıp olaylarında bir kişinin bulunmasının son derece nadir olduğunu vurgulayarak Kayla’nın annesinin, mağazada bir çalışan tarafından tanınarak tespit edildiğini belirtti.

Kayla’nın bulunması için adına bir sosyal medya sayfası oluşturan ve zaman içinde küçük kızın büyük halinin skeç resimlerini çizdiren baba Ryan “Kayla'nın evde güvende olmasına çok sevindim.

KAYLA'NIN SKEÇ RESMİ 

South Elgin Polis Departmanına, NVMEC’e ve onun davasına yardımcı olan tüm kolluk kuvvetlerine teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca ‘Kayla’yı eve getir’ Facebook sayfasının hikayesinin canlı kalmasına yardımcı olan ve farkındalığın yayılmasına vesile olan tüm takipçilerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.