Türkiye’nin lider lüks moda ve yaşam stili öncüsü BeymenDünya Kadınlar Günü vesilesiyle gerçekleştirdiği iletişim çalışmasında “2025’te yüzde 50 kadın çalışan hedefiyle daha iyi bir dünya, daha eşit bir gelecek için tüm kadınlara sözümüz var” çağrısı yaptı. Beymen Group çatısı altında görev yapan kadın çalışanlarla gerçekleştirilen söyleşilere yer verilen iletişim çalışmasında; grubun duyarlı, saygılı, adil ve eşitlikçi iş modeliyle yarattığı kapsayıcı kültürün yansımaları ortaya konuldu. 

Grubun sürdürülebilirlik yol haritasını oluşturan “Beymen Promise” projesi kapsamında “Dünyaya Sözümüz Var” diyen Beymen, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim (ESG) stratejileri çerçevesinde hedeflerini şeffaflıkla ve ölçülebilir bir yaklaşımla hayata geçirmeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacısı olan grup, sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında eşit bir çalışma ortamı için söz verdiğini duyurmuştu. 

ELİF ÇAPÇI: "BEYMEN KÜLTÜRÜ SON DERECE EŞİTLİKÇİ VE KAPSAYICI, ÇOK SESLİ, ÇOK RENKLİ BİR ORKESTRA"

UN Global Compact, Avrupa Birliği Temsilcileri ve İş Dünyasını sürdürülebilirlik gündemiyle buluşturdu UN Global Compact, Avrupa Birliği Temsilcileri ve İş Dünyasını sürdürülebilirlik gündemiyle buluşturdu

Beymen Group CEO’su Elif Çapçı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü iletişimleri kapsamında yaptığı açıklamada, “Beymen kültürü son derece eşitlikçi ve kapsayıcı, çok sesli, çok renkli bir orkestra. Bana en çok sorulan sorulardan biri, ‘Beymen’de bu bitmeyen yaratıcılık nereden geliyor’, oluyor. Bence o yaratıcılık çeşitlilikten geliyor. Beymen Group bünyesinde 4 bine yakın çalışma arkadaşımız var ve biz, bu büyük aile için 'Beymen Promise' diyerek yola çıktık. Eşit bir çalışma ortamı sağlamaya söz verdik. Ayrıca her zaman vurguladığım gibi grup olarak gücümüzün farkında olduğumuz kadar, sorumluluklarımızın da farkındayız. Yaşamın her alanında eşitliğe inanıyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği meselesini gönülden ciddiye alıyoruz. Kadınlar ve kız çocukları için eğitimden başlayarak her alanda fırsat eşitliği yaratmak adına özel sektöre önemli rol düştüğüne inanıyoruz. İşte tam da bu nedenle Beymen Group’ta belirlediğimiz tüm hedefler için çalışırken üzerlerine daha da fazlasını ekleyerek yolumuzu çiziyoruz, kararlılık ve cesaretle hareket ediyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni programlar ve projeler ile katkımızın ve etkimizin önemli olacağına inandığımız alanlarda çalışmalarımızı güçlendirerek sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi. 

Beymen’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü iletişimi kapsamında, grup bünyesinde, satınalma, tedarikçi ilişkileri, pazarlama, mimari ve inşai işler, görsel düzenleme, mağazacılık, lojistik ve e-ticaretin de aralarında bulunduğu farklı departmanlarda görev yapan kadın çalışanlar ile söyleşiler gerçekleştirilen söyleşiler, grubun sosyal medya hesaplarından yayınlanıyor.  

Editör: MURAT ÖZER