Ünlü şarkıcı Beyonce, albümü hakkında yaptığı açıklamada karşılaştığı zorluklara dikkat çekerek, “Country müzik listesinde bir numaralı single'a sahip ilk Siyahi kadın olmaktan onur duyuyorum" dedi. 

 ÜNLÜ ŞARKICI BEYONCE: "HER BİRİNİZİN DESTEĞİ OLMASAYDI BU GERÇEKLEŞEMEZDİ"

Beyonce, albümü hakkında yaptığı açıklamada karşılaştığı zorluklara dikkat çekerek, “Country müzik listesinde bir numaralı single'a sahip ilk Siyahi kadın olmaktan onur duyuyorum. Her birinizin desteği olmasaydı bu gerçekleşemezdi. Dileğim bundan yıllar sonra müzik sektöründe işlerin piyasaya sürülmesinde sanatçının ırkına bakılmamasıdır.

"BAZI İNSANLARIN SESİNİ NASIL YÜKSELTEBİLDİĞİNİ GÖRMEK GÜZEL BİR DUYGU"

Bu albümün yapımı beş yıldan fazla sürdü. Yıllar önce yaşadığım ve hoş karşılanmadığım bir deneyimden doğdu. Ancak bu deneyim sayesinde Country müziğinin tarihine daha derinlemesine daldım ve zengin müzik arşivimizi inceledim. Müziğin dünya çapında bu kadar çok insanı nasıl birleştirebildiğini ve aynı zamanda hayatlarının çoğunu müzik tarihimiz konusunda eğitim vermeye adayan bazı insanların sesini nasıl yükseltebildiğini görmek güzel bir duygu” dedi.

Country müzik, ABD’nin özellikle güney bölgesinde popüler olan bir müzik ve Amerikan toplumu tarafından ‘ Amerikan kültürünü’ yansıtması sebebiyle siyahi kişilerin country müzik yapması tarihte tartışmalara neden olmuştu.

YSL Beauty, Yeni Loveshine Ruj Koleksiyonu’nu Dua Lipa'nın katılımıyla kutladı! YSL Beauty, Yeni Loveshine Ruj Koleksiyonu’nu Dua Lipa'nın katılımıyla kutladı!

ARŞİV FOTO 

ABD BAŞKAN YARDIMCISI KAMALA HARRIS: "BEYONCE'NİN YENİ 'COUNTRY' ALBÜMÜ SİYAHİ KÖKLERİMİZİ GERİ KAZANDIRDI"

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ünlü şarkıcı Beyonce'nin yeni 'country' albümünün siyahi vatandaşların country müzik türünde ‘köklerini geri kazandığı’ anlamına geldiğini belirterek tebrik etti. Albüm, medyada ve ünlüler arasında büyük ilgi gördü.

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ünlü şarkıcı Beyonce'nin dün çıkan yeni 'country' albümü ‘Cowboy Carter’ tebrik ederek, "Beyonce bize, potansiyelimizin ne olduğuna dair başkalarının bakış açısıyla asla sınırlı hissetmememiz gerektiğini hatırlattığınız için teşekkür ederiz. Bir türü yeniden tanımladınız ve country müziğin, Siyahi köklerini geri kazandınız" dedi.

EMPIRE STATE DEV KOVBOY ŞAPKASIYLA SÜSLENDİ

Ünlü şarkıcı Frank Sinatra’nın kızı Nancy Sinatra, Beyonce’nin yeni albümüne desteğini ifade ederek “Albümlerimden bir parçanın bir Beyonce şarkısında yer alması benim için çok anlamlı çünkü onu seviyorum. Günümüz müziğinde harika olan şeyleri temsil ediyor ve ben de bunun küçük bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu şimdiye kadarki en iyi ‘Boots’ örneği olabilir! Ve ritim devam ediyor” dedi.

Country müziğin ünlü isimlerinden Dolly Parton ise albümde Beyonce ile çalışması ve eski şarkılarından birinin yeniden kaydedilmesiyle ilgili olarak memnuniyetini dile getirerek tebrik etti. New York’un ikonik gökdeleni ‘Empire State’e’ Beyonce’nin albümünün çıkışı sebebiyle dev bir kovboy şapkası yerleştirildi.

Editör: Admin Admin