Tüm dünyada etkin girimcileri destekleyen bir topluluk ağı olan ve 2007 yılından bu yana ülkemizde de faaliyet gösteren Endeavor Türkiye, gerçekleştirdiği gala gecesinde girişimcilik ve iş dünyasının önde gelen isimlerini yeniden bir araya getirdi.

ALİ KOÇ - ÖZCAN TAHİNCİOĞLU - SUZAN SABANCI 

Düzenlenen gecede Ali Koç, Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu ve Suzan Sabancı Endeavor Türkiye’ye ve iş dünyasına olan katkılarından dolayı onur ödülüne layık görülürken Udemy ve Carbon Health'in kurucusu ve CEO'su Eren Bali, Endeavor Girişimcisi ve Insider kurucu ortağı Hande Çilingir’in moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirdi.

ENDEAVOR TÜRKİYE 

GİRİŞİMCİLİK VE İŞ DÜNYASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİ ENDEAVOR TÜRKİYE GALA GECESİ'NDE BULUŞTU 

Merkezi New York’ta bulunan ve Türkiye dahil 40 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Endeavor Türkiye Gala Gecesi’ni, 25 Nisan 2024 tarihinde Kuruçeşme Divan’da gerçekleştirdi. Endeavor’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar ve ekosistemdeki rolüne dair yapılan sunum akabinde Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli’nin açılış konuşması ile devam eden gecenin onur konuğu, Silikon Vadisi’nde milyar dolarlık bir şirkete dönüştürdüğü girişimi Udemy online platformunun kurucusu Eren Bali oldu. 

EMRE KURTTEPELİ

EMRE KURTTEPELİ: "KENDİ HİYAYENİZİ BULUN VE BULUNA KADAR DA VAZGEÇMEYİN"

Yeni nesil girişimcilere ilham verecek açılış konuşmasında kariyer yolculuğunun ilk yedi yılını paylaşan Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli “Benim kendi hikayemi bulmam ve yazmam 7 senemi aldı. Geriye dönüp baktığımda o 7 seneyi yaşamasaydım muhtemelen bugün bulunduğum teknoloji-internet sektöründe olamayacaktım. Bu süreçleri yaşamanız ve hikayenizi muhakkak bulmanız gerekiyor. Daha da önemlisi o hikâyenin mutlaka sizin hikayeniz olması gerekiyor. Genelde benim gördüğüm başkalarının hikayelerini oynamak zorunda kaldığımız... O yüzden mesajım muhakkak kendi hikayenizi bulun ve bulana kadar da vazgeçmeyin.” dedi.

HANDE ÇİLİNGİR - EREN BALİ 

TAV Havalimanları’nın kurucu ortağı Sani Şener yönetimi bırakıyor... TAV Havalimanları’nın kurucu ortağı Sani Şener yönetimi bırakıyor...

EREN BALİ: "TÜRKİYE'NİN DÜNYANIN EN BÜYÜK 5-6 EKONOMİSİNDEN BİRİ OLMAMASI İÇİN HİÇBİR SEBEP GÖRMÜYORUM"

Türkiye’nin çıkardığı değerli kadın girişimcilerden olan Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Insider Kurucu Ortağı Hande Çilingir’in moderatörlüğünde dünya çapında ses getiren başarı hikayesini davetlilerle paylaşan Eren Bali, “Beni, bu kadar değerli bir gecenin konuğu olarak ağırladığınız için öncelikle herkese teşekkür ederim. Açıkçası ben Türkiye’yi minimum kaynağın çok ötesinde görüyorum. 10 sene önce Udemy’i kurduğum zamanlarda bir konferansa katılmıştım. O konferansta bana ‘Türkiye’den milyar dolarlık bir şirketin çıkacağına inanıyor musunuz?’ şeklinde bir soru yöneltilmişti. Bu soru cevabından ziyade imalı bir soruydu, ben de ‘Bir gün çıkabilir neden olmasın?’ dedim. Başta 10 milyon dolarlık şirketler, sonrasında 100 milyon dolarlık ve nihayetinde milyar dolarlık şirketler kurabileceğimizi söyledim. Aradan 15 sene geçti ve bugün Türkiye’den çıkmış başarılı 10-15 şirket mevcut. İşte bu nedenle ben, Türkiye’nin dünyanın en büyük 5-6 ekonomisinden biri olmaması için hiçbir sebep görmüyorum.” diye konuştu.

ALİ KOÇ - ÖZCAN TAHİNCİOĞLU - SUZAN SABANCI - MURAT ÖZYEĞİN 

ALİ KOÇ, MURAT ÖZYEĞİN, ÖZCAN TAHİNCİOĞLU VE SUZAN SABANCI'YA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Gecenin sonunda Endeavor Türkiye’nin kuruluşundan bugüne büyük emekleri ve katkıları bulunan Ali Koç, Murat Özyeğin, Özcan Tahincioğlu ve Suzan Sabancı’ya onur ödülleri takdim edildi. Ödülleri takdim ederken “Bu dörtlü olmasaydı Endeavor Türkiye olmazdı.” diyen Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Endeavor ilk kurulduğunda Türkiye’de girişimcilik daha yeni yeni oluşmaya başlamıştı. Benden önceki başkanımız Murat Özyeğin ve ondan da önceki başkanımız Özcan Tahincioğlu idi. Derneğin ilk dönemine Özcan Tahincioğlu liderlik yaptı, büyütmeyi ise Murat Özyeğin. Sizler olmadan olmazdı, çok çok teşekkürler.”

Boğaziçi Gençlik Korosu’nun muhteşem performanslarıyla renk kattığı gecede Endeavor Türkiye Girişimcileri ile Endeavor’ın hızlandırma programlarından mezun girişimciler, iş dünyasından önemli isimler ile bir araya geldi. Gala Gecesi’ne, onur ödül alan kurucu üyeler ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Burcu Civelek Yüce, Fırat İşbecer, Koray Bahar, Nevzat Aydın ve Tankut Turnaoğlu da katıldı.

ENDEAVOR HAKKINDA; 

Merkezi New York’ta olan, etkin girişimcileri destekleyen ve 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Türkiye’de 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeleri ve mentörlerinin desteğiyle hızlı büyüyen ScaleUp şirketleri tespit ederek büyümelerine ivme kazandırmaktadır. Tüm dünyadan 2500’den fazla girişimci ve 3200’den fazla mentörü ağında bulunduran Endeavor’ın, Türkiye’den seçilen 77 şirketi arasında Foriba, Gram Games, Insider, iyzico, Peak Games ve Yemeksepeti gibi başarılı şirketler bulunuyor. Detaylar için turkiye.endeavor.org'u ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Admin Admin