Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "İstanbul'un Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapması bizi gururlandırıyor. İstanbul altyapısıyla, tesisiyle her türlü şampiyonaya ev sahipliği yapacak kapasiteye sahip. Bunu her zaman ispatladık. Bu final de çok güzel olacak" dedi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAK BİZİ GURURLANDIYOR"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UEFA Şampiyonlar Ligi finali kapsamında Yenikapı'da düzenlenen Şampiyonlar Festivali'ne ziyaret etti. Ardından açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "İstanbul'un Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapması bizi gururlandırıyor. Bu heyecanı 2005 yılında yaşamıştık, ben de maçtaydım. Milan ilk yarıyı 3-0 önde tamamlamıştı ama ikinci yarıda maçın bitmediğini gördük. 3-3 biten maçta penaltılarla Liverpool kupayı almıştı. Muhteşem bir finaldi, hala konuşuluyor. Yine İstanbul altyapısıyla, tesisiyle her türlü şampiyonaya ev sahipliği yapacak kapasiteye sahip. Bunu her zaman ispatladık. Bu final de çok güzel olacak. İki güçlü takım, Manchester City ve Inter karşı karşıya gelecek. Bütün maçları takip ettim. Ben genç yaştan beri Avrupa finallerini takip ediyorum. Çok kaliteli ve klas oyuncular var. İnşallah yarın akşam güzel bir final izleyeceğiz" şeklinde konuştu.

Mete Vardar: "Çok hazır bir Beşiktaş olacağını ben gözlemliyorum" Mete Vardar: "Çok hazır bir Beşiktaş olacağını ben gözlemliyorum"

OSMAN AŞKIN BAK:  "PEK ÇOK ULUSLARARASI ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPABİLECEK KAPASİTEDEYİZ"

Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin, Avrupa'da en önemli spor altyapısına sahip ülkelerin başında geldiğini belirterek, "35'in üzerinde stadımız bitti, yenilerinin yapımı devam ediyor. Önemli finallere ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahibiz. Sadece futbolda değil, pek çok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasitedeyiz. İstanbul iki kıtanın birleştiği çok gizemli ve tarihi bir şehir. Bu şehirde insanlar, gelen misafirler umarım çok eğlenceli ve güzel anılarla dönecek. Güzel bir final olsun, heyecanla izleyeceğiz. Manchester City'de Haaland, De Bruyne, Inter'de Hakan Çalhanoğlu var. Manchester City'de İlkay da var. İki Türk oyuncunun finalde olması bizi gururlandırıyor. Türk oyuncuların Avrupa'da büyük kulüplerdeki sayısının artmasını istiyoruz. Bundan önce finallerde oynamış Türk oyuncular da var. Burada bizler için güzel bir akşam olacak. Ülkemiz spor altyapısıyla, heyecanıyla, coşkusuyla, genç nüfusu ve futbola olan aşkıyla fark oluşturuyor. Bu finalin ülkemize kazandırılması için gayret gösteren TFF Başkanlarımıza, bir önceki Gençlik ve Spor Bakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu Türkiye'nin gücünü ve marka değerini gösteriyor. Güzel bir final olsun, iyi olan kazansın" diye konuştu.

"2028'E ADAYIZ"

2028 Avrupa Şampiyonası adaylığı hakkında konuşan Bakan Bak, "Bizim futbol federasyonumuzun çalışmaları var, biz de destekliyoruz. Türkiye, Türk insanı ve Türk spor altyapısı pek çok organizasyonu yapabilecek kapasitede. Bunu da kanıtladık. Türk sporu gerçekten altyapısıyla, gelen sporcularıyla önemli bir noktada. Avrupa'da aranan ve pek çok organizasyonun yapılmasının istendiği bir ülke. Gurur duyuyoruz. 2028'e adayız, takip edeceğiz. Organizasyon için de çalışacağız" ifadelerine yer verdi.

"HAK EDEN KAZANSIN"

Manchester City ve Inter'e başarı dileklerinde bulunan Osman Aşkın Bak, "Bir tarafta İngiltere şampiyonu Manchester City, diğer tarafta İtalya'nın önemli başarıları olan takımı Inter var. İki Türk oyuncu finalde. Hak eden kazansın" dedi.

Editör: MURAT ÖZER