Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, G7 Zirvesi kapsamında bulunduğu Japonya’da dün ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

Görüşmeye ilişkin resmi sosyal medya hesabından açıklama yapan Zelenski, “Joseph Biden, liderliğiniz için, silahlar için, pilotları eğitme kararınız için teşekkür ederim. İnanıyorum ki ortak özgürlüğümüzün kanatları, hiç şüphesiz dünyanın en güçlü kanatları olacaktır” dedi.

Dışişleri Bakanı Fidan, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı El-Meşri ile görüştü Dışişleri Bakanı Fidan, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı El-Meşri ile görüştü

YENİ ASKERİ DESTEK PAKETİ İÇİN TEŞEKKÜR

Zelenski, 37 milyar dolar mali yardım ve yeni açıklanan 375 milyon dolarlık askeri destek paketi için Biden’a teşekkür ederek, “ABD'nin Ukrayna'ya sağladığı 37 milyar dolar tutarındaki güçlü mali yardım ve 375 milyon dolar değerindeki yeni askeri yardım paketi için büyük bir minnettarlık duyuyoruz. Devletimizin savunma kabiliyetlerinin güçlendirilmesine yönelik işbirliğinin yanı sıra Ukrayna Barış Formülünün uygulanmasını ele aldık. Ayrıca Ukrayna'nın yeniden inşası ve toparlanmasına yönelik projeler hakkında da görüş alışverişinde bulunduk” diye konuştu.