Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, saldırıların Dnipro, Harkiv, Herson bölgelerini hedef aldığı ifade edildi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın son bir günde 5 roket, 30 hava saldırısı ve 100’den fazla Çok Namlulu Roketatar Sistemi (MLRS) saldırısı düzenleyerek ülke genelinde 40’tan fazla yerleşim yerini vurduğunu duyurdu.

"RUSYA 40'TAN FAZLA YERLEŞİM YERİNE SALDIRI DÜZENLEDİ"

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, saldırıların Dnipro, Harkiv, Herson bölgelerini hedef aldığı ifade edildi. Açıklamada, “Geçtiğimiz gün boyunca, düşman 5 roket ve 30 kadar hava saldırısı ve 100'den fazla MLRS saldırısı düzenledi. 40'tan fazla yerleşim yeri düşman saldırılarıyla vuruldu” denildi.

“RUSLAR, BÖLGELERİ TUTMAYA ÇALIŞIYOR”

Afyonkarahisar Şehidini son yolculuğuna uğurladı... Afyonkarahisar Şehidini son yolculuğuna uğurladı...

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın ele geçirdiği bölgeleri tutmaya çalıştığı belirtilerek, “Düşman, geçici olarak ele geçirilen bölgeleri tutmaya çalışıyor. Ukrayna ordusunun eylemlerini kısıtlamaya yoğunlaştırıyor, aynı zamanda Bahmut ve Avdiyivka yönlerinde saldırılar düzenliyor. Son 24 saat içinde, Ukrayna ordusu, Ivanhrad, Bahmut, Bakhmutske, Soledar, Kurdyumivka, Krasnohorivka, Novomykhailivka, Nevelske ve Ternova yerleşim bölgelerinde işgalcilerin saldırılarını püskürttü” ifadeleri kullanıldı.