G20 Liderler Zirvesi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası boyunca taraflara Ukrayna'da bir aylık ateşkes çağrısında bulundu.

Endonezya’nın Bali Adası’nda devam eden G20 Liderler Zirvesi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası boyunca taraflara Ukrayna'da bir aylık ateşkes çağrısında bulundu.

Öte yandan FIFA, bugün Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi’nin bulunduğu ‘Futbol, Dünyayı Birleştirir’ kampanyasını başlattı. 

Türk futbolunun kara gecesi... Türk futbolunun kara gecesi...

Infantino, dün yapılan resmi yemek öncesinde Katar’ın Doha kentinde düzenlenecek Dünya Kupası için Ukrayna’da ateşkes çağrısında bulundu. FIFA Başkanı futbolun bir spordan fazlası olduğunu ifade ederek dünya çapında büyük sosyal etkisi olduğunu belirtti. FIFA Başkanı futbolun dünyayı birleştirdiğini vurgulayarak “Hepinizden ricam, Dünya Kupası sırasında 1 ay süreyle geçici bir ateşkesin düşünmenizdir… Siz dünya liderlerisiniz, tarihin gidişatını etkileme yeteneğiniz var. Futbol ve dünya kupaları size ve dünyaya eşsiz bir birlik platformu sunuyor. Öyleyse, çatışmaları sona erdirmeye başlamak için bu fırsatı değerlendirelim” ifadelerine yer verdi.FİFA bugün itibariyle ‘Futbol, Dünyayı Birleştirir’ kampanyası başlattı ve tanıtım videosunda Messi ve Ronaldo da yer aldı.