İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Shcolz’un ‘sivil kayıplara yönelik hassasiyetini’ anladığını belirterek, “İsrail ordusu sivil kayıpları en aza indirmek için modern zamanlardaki diğer tüm ordulardan daha fazlasını yapmıştır” dedi. Filistin’de 31 binden fazla sivil İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybetti.

OLAF SCHOLZ: "FİLİSTİNLİ KADIN VE ERKEKLERİN AÇLIKTAN ÖLMESİNE SEYİRCİ KALAMAYIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbil’de... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbil’de...

Almanya Başbakanı Scholz, İsrail’de Başbakan Netanyahu ile bir araya geldi. Scholz, görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Filistinli sivil kayıplara dikkat çekerek, “Filistinli kadın ve erkeklerin açlıktan ölmesine seyirci kalamayız” dedi.

BİNYAMİN NETANYAHU: 'İSRAİL ORDUSU SİVİLLER İÇİN DİĞER ORDULARDAN DAHA FAZLASINI YAPTI'

İsrail Başbakanı Netanyahu, Scholz’un sivil kayıplara yönelik hassasiyetini ‘anladığını’ belirterek, “İki konuda endişelerinizi dile getirdiniz. Birincisi sivillerin korunması, ikincisi ise insani yardım sağlanması. Aslında İsrail ordusu sivil kayıpları en aza indirmek için modern zamanlardaki diğer tüm ordulardan daha fazla çaba sarf etmiştir ve kesinlikle böylesine yoğun bir şehir savaşıyla ve Hamas'ın yaptığı gibi sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya çalışan bir düşmanla karşı karşıya kalan diğer tüm ordulardan daha fazla çaba sarf etmiştir” dedi.

FİLİSTİN’DE CAN KAYBI 31 BİN 645

Filistin Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde düzenlediği saldırılar sonucu 31 bin 645 sivilin hayatını kaybettiğini, 73 bin 676 sivilin ise yaralandığını duyurmuştu.

Editör: Admin Admin