Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Belarus’un başkenti Minsk’te yaptığı açıklamada, Ukrayna’daki savaş konusunda Batı’yı suçladı. Şoygu, Batı’nın çatışmayı artırdığını ve uzattığını belirtti.

SERGEY ŞOYGU: "BATI, UKRAYNA'DA ÇATIŞMAYI ARTIRIYOR VE UZATIYOR"

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, yaptığı açıklamada, “Ukrayna'daki silahlı çatışmayı uzatmak ve tırmandırmak için her şey yapılıyor ve bu çatışma mümkün olan her şekilde askeri olarak destekleniyor. NATO'nun askeri faaliyetleri olabildiğince saldırgan hale gelmiştir” dedi.

MİNSK’TE NÜKLEER SİLAH ANLAŞMASI

Rusya- Medvedev: "İngiliz yetkililer, meşru askeri hedef olarak görülebilir" Rusya- Medvedev: "İngiliz yetkililer, meşru askeri hedef olarak görülebilir"

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Belarus Savunma Bakanı Viktor Hrenin ile bir araya geldi. Bakanlar, Rus nükleer silahlarının Belarus topraklarında özel bir depolama tesisinde tutulmasını öngören protokolü imzaladı. Belaruslu mevkidaşı Hrenin, Batı’nın Rusya ve Belarus üzerinde baskı kurduğunu belirterek, “Batı, ülkelerimizin ulusal güvenliğinin sağlanmasına yönelik tüm alanlarda hem Belarus Cumhuriyeti hem de Rusya Federasyonu üzerinde benzeri görülmemiş bir baskı uygulamaktadır” dedi.