Türkiye’nin Canberra Büyükelçiliği, bugün deprem felaketi için düzenledikleri bağış kampanyasında miktarın 474 bin Avustralya Dolarına (AUD) ulaştığını duyurdu. Öte yandan Avustralya’nın arama kurtarma ekibi ise Türkiye’deki deprem bölgelerinde çalışmalarına devam ettiği açıklandı.

Türkiye’nin Canberra Büyükelçiliği, depremzedelere yardım amaçlı başlattıkları bağış kampanyasında hedeflerinin 500 bin AUD olduğunu ifade ederek bugün itibariyle 474 bin AUD’a ulaştıklarını duyurdu.

Açıklamada “Büyükelçiliğimiz uhdesinde açılan bağış hesabında 22 Şubat 2023 saat 12:00 itibariyle depremzedeler için 474.090,12 Avustralya Doları toplanmıştır” denildi.

AVUSTRALYA EKİBİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Avustralya, deprem felaketi sonrasında 14 Şubat’ta aralarında sağlık görevlilerinin de bulunduğu ‘kentsel arama ve kurtarma’ ekibi gönderdi. Ekibin hali hazırda deprem bölgelerinde çalışmalarına devam ettiği ifade edildi.Avustralya Dış ilişkiler ve Ticaret Ofisi’ne (DFAT) bağlı İnsani Yardım Koordinatörü Beth Delaney, ekibin çalışmaları hakkında dün “Avustralya'nın Kentsel Arama ve Kurtarma Uzmanları, Türkiye'de meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Türk makamlarına ve topluluklarına paha biçilmez destek sağlamaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Tahliyesi istenen Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin yerleşkesinde gergin bekleyiş... Tahliyesi istenen Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin yerleşkesinde gergin bekleyiş...