Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Papa Francis’in Ukrayna’ya yönelik yaptığıRusya ile anlaşma ve beyaz bayrak çekme cesaretini göstermeçağrısına yanıt verdi. Kuleba, “Bayrağımız sarı ve mavidir. Asla başka bir bayrak çekmeyeceğiz” dedi.

DMYTRO KULEBA : "BAYRAĞIMIZ SARI VE MAVİDİR. ASLA BAŞKA BİR BAYRAK ÇEKMEYECEĞİZ"

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, yaptığı açıklamada, “En güçlü olan, iyi ve kötü arasındaki savaşta, onları aynı kefeye koymaya çalışmak ve buna ‘müzakere’ demek yerine iyinin yanında durandır. Aynı zamanda, beyaz bayrak söz konusu olduğunda, Vatikan'ın bu stratejisini 20’nci yüzyılın ilk yarısından biliyoruz.

Geçmişin hatalarını tekrarlamaktan kaçınmaya, Ukrayna'yı ve halkını yaşamları için verdikleri haklı mücadelede desteklemeye çağırıyorum. Bayrağımız sarı ve mavidir. Bu bayrakla yaşar, ölür ve galip geliriz. Asla başka bir bayrak çekmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

PAPA FRANCIS 

ARŞİV FOTO 

Bakan Hakan Fidan, Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Elmedin Konakovic ile görüştü Bakan Hakan Fidan, Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Elmedin Konakovic ile görüştü

Papa Francis, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda Ukrayna’ya Rusya ile anlaşma ve ‘beyaz bayrak çekme cesaretini’ gösterme çağrısında bulunmuştu. Francis, “En güçlü olan, duruma bakan, insanları düşünen ve beyaz bayrak cesaretine sahip olan ve müzakere edendir” demişti.

Editör: Admin Admin