Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İslam dinine mensup Ukraynalı askerler, Kırım Tatar Milli Meclisi liderleri, Müslüman toplum ve din adamlarının temsilcileriyle birlikte iftara katıldı.

DMM: "Erdoğan ve Şimşek arasında kriz' iddiası doğru değil" DMM: "Erdoğan ve Şimşek arasında kriz' iddiası doğru değil"

ZELENSKİ: "BURADA AYNI BİRLİKTELİK İÇİNDE OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, iftar kapsamında yaptığı açıklamada, “Geçen yıl yeni bir gelenek başlattık, mübarek Ramazan ayını birlikte kutlamak. Ülkemizin siyasi liderliği, askeri komutanlık, Ukrayna Müslüman toplumunun temsilcileri, Kırım Tatar Milli Meclisi ve diplomatik birlik, hep birlikte. Burada aynı birliktelik içinde olduğumuz için çok mutluyum. Birlik her zaman önemlidir, özellikle de hayat savaşın ve kötülüğün saldırılarının gölgesindeyken” dedi.

"MÜSLÜMAN SAVAŞÇILARI TAKDİR ETMEK İSTİYORUM"

Zelenski, Ukrayna ordusunda görev alan Müslüman askerlere seslenerek, “Ülkemizi ve özgürlüğümüzü savunan Ukrayna Savunma ve Güvenlik Güçlerinin bir parçası olan tüm Müslüman savaşçıları takdir etmek istiyorum. Cesaretleri için her bir savaşçımıza teşekkür ediyorum. Tüm topraklarımızın ve Kırım'ımızın kurtuluşunu yakınlaştıran herkese teşekkür ediyorum” dedi.

VATAN İÇİN SAVAŞMAK HER MÜSLÜMAN İÇİN GÖREVDİR

Ukrayna Yüksek Şurası Üyesi ve Kırım Tatarı siyasetçi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, iftar kapsamında yaptığı konuşmada, “Artık sadece vatandaşlık görevinizi değil, dini görevinizi de yerine getiriyorsunuz. Sonuçta, İslam'ın ilkelerine göre, vatanı için savaşmak her Müslüman için bir görevdir” dedi.

Editör: Admin Admin