İskoçya’nın eski Birinci Bakanı Hamza Yusuf, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarıkınayan devletlerin İsrail’e silah satışı yaparak Gazze’de yaşananlara sessiz kaldığını ifade etti. Yusuf açıklamasında, “Gazze'deki hastaneleri cezasız bir şekilde yok eden İsrail'e silah satmaya devam ediyorsanız, o zaman iki yüzlüsünüz demektir. Bu kadar basit” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistin'in yanında dimdik duruyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistin'in yanında dimdik duruyoruz"

HAMZA YUSUF: "RUSYA'YI KINAYIP, İSRAİL'E SİLAH SATIYORSUNUZ İKİ YÜZLÜSÜNÜZ"

İskoçya’nın eski Birinci Bakanı Hamza Yusuf, dün Rusya’nın Ukrayna’nın aralarında Kiev’de bulunan bir çocuk hastanesinin de bulunduğu birçok bölgesine füze saldırıları düzenlemesini kınadı. Yusuf saldırılar ile ilgili olarak, “Hastanelerin hedef alınması alçaklıktır ve evrensel olarak kınanmalıdır. Uluslararası hukuk herkes için geçerlidir ve bunu böylesine aleni bir şekilde ihlal edenlerden hesap sorulmalıdır” dedi. Birçok dünya liderinin saldırıyı kınama açıklamaları sonrasında Yusuf, Gazze’deki mevcut duruma dikkat çekerek “Hastaneleri bombalayan ve çocukları öldüren Rusya'yı ahlaksızlığı nedeniyle haklı olarak kınıyor, ancak 14 binden fazla çocuğu öldüren ve Gazze'nin hastanelerini cezasız bir şekilde yok eden İsrail'e silah satmaya devam ediyorsanız, o zaman iki yüzlüsünüz demektir. Bu kadar basit” ifadelerine yer verdi. 

Editör: Admin Admin