Moda dünyasının ikonik parçalarını yeni sezonda bir araya getiren Melis AğazatKoton koleksiyonu, Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz ve deneyimli moda direktörü Melis Ağazat ev sahipliğindeki özel bir davetle tanıtıldı. 

GÜLDEN YILMAZ - MELİS AĞAZAT

Koton Vadi İstanbul mağazasında gerçekleştirilen davete iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok seçkin sima katılırken, Melis Ağazat x Koton koleksiyonu yoğun ilgi gördü.

MELİS AĞAZAT x KOTON KOLEKSİYONU 

Melis Ağazat x Koton koleksiyonunda, 1920’li yıllardan 2000’lere uzanan ikonik etek modelleri özel bir yer tutuyor. Melis Ağazat x Koton koleksiyonu, sezonun en trend kombinlerini Vintage Retro, Smart Academia ve Gothic Drama olmak üzere 3 farklı temada birleştiriyor.

Koleksiyon 41 parçası aksesuar olmak üzere toplam 184 parçadan oluşuyor. 

Sonbahar- Kış’22-23 sezonunda Melis Ağazat x Koton koleksiyonu, nostaljik anlamını yitirip zamansız hale bürünüyor.

Her sezon yeni bir kimlik kazanan vintage stili, zengin kullanım alanlarıyla moda severlerin beğenisine sunuluyor. 

İngiliz futbol ikonu David Beckham'ın tercihi FENDİ... İngiliz futbol ikonu David Beckham'ın tercihi FENDİ...

“Gothic Drama”

Melis Ağazat x Koton koleksiyonunun en iddialı temalarından olan Gothic Drama, mücevher görünümlü parlak taşlar, inci detaylar ile yapılan süslemeleri günümüze yansıtıyor.

Bedene oturan yaka detaylı örmeler, dantel gömlekler, midi ve mini etekler, yaka bağlamalı gömleklerin yer aldığı Gothic Drama temasında siyah, beyaz ve kırmızı tonları ön plana çıkıyor. 

“Smart Academia”                                                                         

Smart Academia teması, renk kombinasyonları ve zengin ürün içeriğiyle vazgeçilmez kolej ruhunu Melis Ağazat x Koton koleksiyonuna yansıtıyor.

Şehirli ve kolejli kadının stilini tamamlayan parçalar kahve, lacivert, zerdeçal, camel ve turuncu tonlardan oluşuyor.

Gold, metal düğmeler ve deri tokaların eşlik ettiği koleksiyonda, pileli midi ve mini etekler, saten gömlek, ekoseli tüvit şortlu takımlar sezonun dikkat çeken ekose ve geometrik desenleri ile birleşiyor.

“Vintage Retro”

Nostaljik anlamını yitirip zamansız bir hale bürünen ve her sezon yeni bir kimlik kazanan Vintage Retro teması, Melis Ağazat x Koton koleksiyonunda sezonun dikkat çeken detayları ile buluşuyor.

Gri, kahve, safran ve yeşil tonları koleksiyonun başrol renkleri arasında yer alıyor. Omuzlara eklenen vatkalar ile birlikte oversize kalıplara mini ve midi etekler şık bir görünüm katıyor.