İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Şeria’daki İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) taburu Netzah Yehuda’ya insan hakları ihlalleri nedeniyle yaptırım uygulanacağı iddialarına tepki gösterdi. Netanyahu, “Eğer birileri IDF'deki bir birime yaptırım uygulayabileceğini düşünüyorsa, buna karşı tüm gücümle mücadele edeceğim” dedi.

ABD medyasında birkaç gündür yer alan haberlerde, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, IDF’in Batı Şeria’da bulunan Netzah Yehuda taburuna insan hakları ihlalleri nedeniyle yaptırım uygulanacağı iddia ediliyordu.

Bakan Hakan Fidan: "Venezuela ile Gazze konusunda aynı düşünüyoruz" Bakan Hakan Fidan: "Venezuela ile Gazze konusunda aynı düşünüyoruz"

İSRAİL BAŞBAKANI BİNYAMİN NETANYAHU: "MÜCADELE ECEDEĞİM"

İsrail Başbakanı Netanyahu, olası yaptırımlara ilişkin açıklamasında, “IDF'yi, ordumuzu ve savaşçılarımızı güçlü bir şekilde savunacağım. Eğer birileri IDF'deki bir birime yaptırım uygulayabileceğini düşünürse, tüm gücümle buna karşı mücadele edeceğim. Askerlerimiz savaş alanında bizi savunmak için nasıl birlik içindeyse, biz de diplomatik arenada onları savunmak için birlik içindeyiz. Birlikte savaşacağız ve Tanrı'nın yardımıyla birlikte kazanacağız” dedi.

ABD resmi kurumlarından IDF’e yönelik bir yaptırıma ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Editör: Admin Admin