Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, “Başka bir ülkede hiçbir kimseden açık tehdit duymadım. Başka bir sektörü çağrıştırıyor. Acilen buradan cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Savcılar hemen harekete geçmeli. Bu tehdit cezasız kalmamalı. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm” dedi.

Galatasaray, Süper Lig’in 31’inci haftasında konuk ettiği Hatayspor’u 1-0 mağlup etti. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Dünya Yürüyüş Şampiyonası Antalya'da başladı... Dünya Yürüyüş Şampiyonası Antalya'da başladı...

3 puan alarak şampiyonluk yürüyüşlerinin devam ettiğini anlatan Özbek, “7 maç kaldı. Hedefimiz 7 maçı da alarak şampiyon olmak. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün tribünleri doldurdular. Şampiyonluk hedefimize onların desteğiyle yürüyoruz” diye konuştu.

“İSTENMEYEN OLAYLARA SEBEP Mİ OLMAK İSTİYORSUN?”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un olağanüstü genel toplantısında yaptığı açıklamalara değinen Özbek, “Bu gidişat biz Galatasaraylıları memnun eden bir gidişat değil. Bugün şampiyonluktaki rakibimizin başkanı olağanüstü genel kurulu topladı. Böyle bizi hayretlere düşüren açıklamalarda bulundu. Neresinden başlayayım bilmiyorum. O kadar büyük bir kalabalığın önünde taraftarı önünde başkan vekilimi tehdit ediyor. Tehdidin boyutu da lafsi bir tehdit değil. Topyekun tehdit, bugün yarın bunda sonra. Nedir bu ya? Nerede yaşıyoruz. Ülkenin huzurunu düşünmüyor musun? İki camia 60 milyon taraftara hitap ediyoruz. Biri bir şey yapsa, çoluğu var, çocuğu var. İstenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsun? Başına bir şey gelse, büyük bir taraf kitlesi. Geçmişte benzerlerini yaşadık. Daha yakın zamanda benzerlerini yaşadık. Onun ateşi sönmeden tekrar tehditlerle taraftarı bir şeye uğraması memnun mu edecek seni? Kendisine sesleniyorum. Konuştuğun kelimeleri gece yatmadan bir daha dinle. O tehditlere o konuşma tarzına bizden aynı seviyede yanıt gelmez. Bir şampiyonluk için yapılanları herhangi yorum bir getirmek istemiyorum. Bir can gitse değer mi? Trabzon’da yaşadık. Onun üzüntüsü daha bitmeden, bir provokasyonla insanları tehdit eden buradan da vazife çıkaracak insanlar olduğu için son derece üzüntülüyüm” ifadelerini kullandı.

“SAVCILAR HEMEN HAREKETE GEÇMELİ”

“Şampiyonluklar tehditle falan kazanılmıyor” diyerek sözlerine devam eden Dursun Özbek, şunları kaydetti: “Şampiyon mertçe sahada mücadele ile kazanılıyor. 1 değil 2 değil. Benzer tehdidi federasyondaki toplantıda da yapmıştı. Orada da tehdit etmeye kalktı. Ben de oradaydım gereken cevabı aldı yerine oturdu. Ayıptır. Kendisi eğitimli, yurt dışında eğitim görmüş çok önemli bir ailenin ferdi. Yakışıyor mu? Akşam konuşmasını dinlesin konuşmasını akıl süzgecinden geçirsin. Bizi zorlamasın. Galatasaray Kulübü hiçbir zaman onun seviyesine inmeyecek. Laf bitmiyor. Söylenecek o kadar çok şey var. Burada en önemli vurgulanması gerek ülkenin huzuru. 60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler duydum. Başka bir ülkede hiçbir kimseden açık tehdit duymadım. Başka bir sektörü çağrıştırıyor. Acilen buradan cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Savcılar hemen harekete geçmeli. Bu tehdit cezasız kalmamalı. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm. Birbirimizi tehdit ediyoruz. Siz yazdıklarınızla topluma yöne veriyorsunuz. Biraz bu konuya neşter atın. Gidişatınız doğru bir gidişat değil. Hukukun bu işte gereğini yapmasını bekliyoruz. Bütün taraftarlara itidali tavsiye ediyorum.”

Editör: Admin Admin